Genç Liderler Zirvesi gerçekleşti

Rumeli Genç Liderler Zirvesi’nin ikincisi “Etkin Ol” teması ile konuşmacıların ve çalıştayların yer aldığı program Balkan kökenli gençlerden oluşan yüksek bir katılım ile 26 Mart 2017 Pazar günü gerçekleşti.

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın çatısı altında kurulmuş “Genç Liderler ve Girişimiler Akademisi (GLGA) 26 Mart 2017 Pazar günü Rumeli Genç Liderler Zirvesi’nin 2.sini gerçekleştirdi. Youth Holding Kurucusu Emrah Kaya ve buldumbuldum.com girişimcisi Güçlü Gökozan’ın konuşmacı olarak girişimcilik deneyimlerini aktardığı zirvede, ayrıca Sosyal Girişimcilik konusunda Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayfer Özmen katılımcılara bilgilendirici bir sunum yaptı. Ayrıca; etkinlik sonunda tüm katılımcılar girişimcilik, liderlik, spor, gelecek ve teknoloji konularında beş farklı çalışma grubu oluşturarak birlikte çalışma ve sunumlarını paylaşma imkanı buldu.

GLGA, 2015 yılında temelleri atılmış 2016 yılında faaliyetlerine başlamış bir program olarak; sürdürülebilirliği kendine amaç edinmiş ve sürekli gelişimi odağına almıştır. Girişimcilik ve liderlik gibi dünya üzerinde giderek değer bulan kavramlar üzerine yoğunlaşarak, ülkemizin Global Girişimcilik Haritası’nda yerinin daha da belirginleşmesi ve geleceğin liderlerinin yetiştirilmesi için profesyonel çalışmalar yürütülmesi hedeflenmektedir. Rumeli Türkleri Vakfı Başkanı Kemal Baltepe program hedefini; “Rumeli ve Balkan kökenli, geleceğimizin teminatı olan gençleri bir araya getirerek liderlik ve girişimcilik alanında yetiştirilmesi için ortam sağlamak ve desteklemek programın amacını oluşturmaktadır.” olarak özetlemekte. Programın Liderliğini ve Başkanlığını sürdüren İsmail Haznedar, GLGA kapsamında Genç Liderler Zirvesi ile daha fazla gence ulaşmayı, katılımcılar ve konuşmacılardan ilham alacakları bir ortam oluşturmayı, kendileri ve kurum için değer yaratacakları ilk adımları atmalarına olanaklar sunmayı hedeflerini ifade etti.

Genç Liderler Zirvesi’nin yeni etkinliği için ekip hazırlıklara hemen başladı. GLGA Mutfak olarak isimlendirdikleri etkinlik hazırlık ekibi, genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor. GLGA Mutfak Ekibinin hedefi Kasım ayında Girişimcilik Haftası kapsamında bölgedeki Rumeli ve Balkan kökenli girişimcileri buluşturacakları bölgenin en büyük etkinliğini hayata geçirmek.

RUTEV Hakkında

Rumeli’nin maddi ve manevi varlığını araştırmak, sosyal dayanışmayı sağlamak, kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek hedefi ile 1996 yılında kurulmuş vakıf Genç Liderler ve Girişimciler Akademisi (GLGA) ile gençle değer yaratma odaklı akademik, profesyonel ve toplumsal çalışmaları ve faaliyetleri sürdürmektedir.

Kaynak: www.rutev.org

Read Previous

Üsküp ve Saraybosna’da Regaip Kandili

Read Next

Bosna Hersekli ‘Türkiye mezunları’ ofis açtı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *