Genç Kalemler Derneği tarafından 23 Nisan tarihine kadar 750 aileye gıda yardımında bulunduldu.

Genç Kalemler Derneği tarafından yapılan açıklamada, Müslümanların hayatında önemli bir yere sahip olan 11 ayın sultanı Ramazan’ın yardımlaşma, dayanışma ve bir dönüşüm iklimi olduğu belirtildi.

Genç Kalemler Derneği’nin kurulduğu günden bugüne kadar Ramazan ayında bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunmak ve yardımlaşma bilincini artırmak amacıyla gıda yardımı organizasyonları düzenlendiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu yıl Ramazan ayı süresince devam edecek olan yardım organizasyonumuzda bölgemizde yaşayan hayırseverlerimiz ve partner kuruluşlarımızın destekleri ile 23 Nisan tarihine kadar 750 aileye gıda yardımında bulunduk.

Gıda yardımlarımız Gostivar merkez, Aşağı Banisa, Yukarı Banisa, Zduyne, Vrapçişte,Vraynoftsa, Grades, Dobridol, Forina, Cegran, Balindol, Lakavitsa, Kalkandelen merkez, Teartse, Üsküp merkez, Hasanbeg, Aracinovo, İstip merkez, Radovis, Köprülü merkez ve köyleri, Mavrova, Zirovnitsa, Skudrinye, Debre merkez, Jupa, Kocacik, Kırcova merkez, Colopetsi, Plasnitsa’ya ulaştırıldı.

Ramazan ayı süresince devam edecek olan yardım organizasyonumuza katkıda bulunmak isteyenler belirtilen numaralardan iletişime geçebilir.”

Önceki Haber

Ülke genelindeki Bulaşıcı Hastalıklar Kliniklerinde 1.528 hasta tedavi ediliyor

Sonraki Haber

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ABD Başkanı Biden’ın 1915 olaylarına yönelik açıklamasını lanetledi