Genç Kalemler Derneği 10. Yılını Gostivar Kültür Evinde düzenlenen programla kutladı.

Programa Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, Yunus Emre Enstitüsü Üsküp Müdürü Serhat Kula, Maarif Vakfı Makedonya Müdürü Mustafa Dillioğlu, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Gostivar Müftüsü Sabahudin Zendeli, medya temsilcileri, STK temsilcileri ve bir çok kurumdan davetliler katıldı.

Kovid-19 salgınından dolayı sosyal mesafe, dezenfektan ve maskelere özen gösterilen program kısıtlı sayıda davetli ile gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Genç Kalemler Derneği Başkanı İlyaz Muharem gerçekleştirdi. Dernek başkanı Muharem’in yanı sıra Anayasa Mahkemesi Başkanı Salih Murat, MATÜSİTEB Genel Başkanı Hüsrev Emin, Gostivar Müftüsü Sabahudin Zendeli ve Üsküp YEE Müdürü Serhat Kula selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Genç Kalemler Derneği’nin 10 yıllık çalışmalarının anlatıldığı videonun izlendiği programda, Genç Kalemler Derneği’nde Başkanlık yapmış kurucu başkan Türker Kamber, Onur Abdi ve Genç Kalemlerspor Başkanı Raif Raif’e bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı plaket takdim edildi.

Programın devamında ‘Genç Kalemler İçin Söyle’ projesi gösterildi. Bu projede Makedonya ve Türkiye’deki Rumelili sanatçılar Vardar Ovası şarkısını seslendirdi.

Programın Sonunda projede katkı sağlayan sanatçılara teşekkür plaketi takdim edildi.

Genç Kalemler İçin Söyle’ projesi:

Önceki Haber

Kosova’da ikinci yarı yıl yarın başlayacak

Sonraki Haber

Dünya genelinde Kovid-19’dan iyileşenlerin sayısı 68 milyonu geçti