Momçilgrad (Mestanlı) merkezli Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcuları, Haskovo (Hasköy) şehrinde düzenlenen Bulgaristan Ferdi Halter Şampiyonasında kendi kategorilerinde tartışmasız şampiyon oldular. Yıldız kızlarda 81 kg altı kategorisinde küçük yaşına rağmen 14 yaşındaki Ayşe Mehmedova üç madalya kazandı. Ayşe, 70 kg ağırlığı atmayı ve 88 kg ağırlığında bir halteri kaldırmayı ve itmeyi başardı. 17 yaş altı yıldız kızlarda 81 kg üstü kategorisinde Anife Bahçet de rakipleri karşısında kolayca galip geldi.

Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü Antrenörü Valentin Gemeciev, “Ayşe ve Anife’nin performansından son derece memnunuz. Onların başarıları, büyük bir emek ve çaba sonucunda elde edildi. Koronavirüs salgını nedeniyle maalesef bu yıl Avrupa Halter Şampiyonası düzenlenmeyecek. Ayşe, elde ettiği başarılarla yıldız kızlarda Avrupa şampiyonu olma şansına sahip” diye kaydetti. Antrenör, 11 yaşındaki Batuhan Neşat ve ondan bir yaş küçük Ayaz Behçet’in de minik erkekler mücadelesinde iyi performans sergilediğini sözlerine ekledi. Kendi kategorilerinde Batuhan’ın dördüncü, Ayaz’ın ise altıncı olduğu anlaşıldı.

Haskovo şehrinde düzenlenen şampiyonaya 13 yaş altı minik kızlar ve erkekler, 15 ve 17 yaş altı yıldız kızlar ve erkekler, 20 yaş altı genç kızlar ve erkekler, bayanlar ve erkekler yaş gruplarında olmak üzere yaklaşık 400 sporcu katıldı.

Bu şampiyonadan sonra Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcuları, 1 – 5 Aralık 2020 tarihleri arasında Varna’da düzenlenen Bulgaristan Halter Şampiyonası’nın ikinci turuna hazırlanacak.

Kircaalihaber.com

Önceki Haber

Kosova’da vaka sayısı 15 bin 333’e ulaştı

Sonraki Haber

Srebrenitsa soykırımını anlatan ‘Nereye Gidiyorsun, Aida?’ Bosna Hersek’in Oscar adayı oldu