‘’Gelecek yıl seçimlerin birlikte yapılması güzel‘’

Kuzey Makedonya’da ana muhalefet partisi VMRO DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, gelecek yıl seçimlerin birlikte yapılmasının güzel haber olduğunu söyledi.

VMRO – DPMNE Genel Başkanı Hristijan Mickoski, Ustrumca ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, ‘’Gelecek yılki seçimlerin tarihi konusunda ilerleme var ve ülkedeki mali durum göz önüne alındığında seçimlerin bir arada olması iyi bir şey. Sonunda gerçeği anlaması için Kovacevski’nin Ali, Bujar ve Arben tarafından cesaretlendirilmesi gerekiyordu. Hükümetteki koalisyon ortaklarının bu seçim kararını memnuniyetle karşılıyorum ve bu tarihin yakın zamanda geleceğini tahmin ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Partisinin, düzenli olması halinde tarih teklifinde bulunduğunu, bunun da 8 Mayıs’ta parlamento seçimleriyle birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu ve 24 Nisan’da da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu olacağını sözlerine ekleyen Mickoski, ‘’Olağanüstü seçimler olacaksa, 14 Nisan ve 31 Mart’ın cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri için iyi tarihler olduğunu takdir ediyoruz.’’ diye konuştu.

Read Previous

Gazzeli yetim art arda 3 evde İsrail bombalarının hedefi oldu

Read Next

Kuzey Makedonya, gıda fiyatlarındaki %4,36’lık düşüşle bölgede ve Avrupa’da istisna