İsviçre merkezli For Children Smile Derneği, Kalkandelen’deki hastane yangınında hayatını kaybeden 14 kişinin ailelerine yardım elini uzattı.

TIMEBALKAN

İsviçre’de yaşayan bir grup anne tarafından 2019 yılında insani yardım hareketi olarak kurulan For Children Smile Derneği tarafından 8 Eylül’de Kuzey Makedonya’nın kuzeybatı bölgesindeki Kalkandelen (Tetovo) şehrinde bulunan, yeni tip koronavirüs hastalarının tedavi gördüğü merkezde çıkan yangında hayatını kaybeden 14 kişinin ailelerine maddi yardımda bulundu.

For Children Smile Derneği yetkilileri, Türk Kızılay ve Kuzey Makedonya Kızılhaçı iş birliğinde bugün yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarını Kalkandelen’de ziyaret etti.

Ziyarette, elim kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşan yetkililer, kendilerine başsağlığı dileklerini iletti.

For Children Smile Derneği Başkanı Emine Taş, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, bağışçılardan gelen yardımları kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına teslim ettiklerini ve ihtiyaç olması halinde bölgedeki yardım faaliyetlerine devam edeceklerini söyledi.

For Children Smile Derneği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “8 Eylül 2021 tarihinde Makedonya’nın Tetovo bölgesinde bulunan hastanede COVID tedavisi görmekteyken çıkan yangın sebebiyle hayatını kaybedenlerin ailelerine Türk Kızılay ve Makedonya Kızılhaçı ile birlikte maddi yardımda bulunuyoruz. Ailelere desteklerimiz devam edecek.” ifadelerine yer verildi.

– For Children Smile Derneği kimdir?

For Children Smile Derneği, İsviçre merkezli bir iyilik hareketi, şikâyet etmek ya da tepkisiz kalmak yerine, dünyanın daha yaşanılır bir yer olması için harekete geçmiş bir gönüllü grubu. Bugüne değin dünyada Arakan, Lübnan, Bangladeş, Suriye, Gazze, Balkan ülkeleri ve Yemen gibi birçok noktada bulundu. Dernek insani yardımlar ulaştırdı, yerinde lojistik-fiziki faaliyetler yaptı.

For Children Smile Derneği, Suriye sahasında yaptığı çalışmalarda Türkiye’nin saygınlığı ve güvenirliği dünyaca tescilli kuruluşu Türk Kızılayı ile çalıştı. Bu işbirliği çerçevesinde Türk Kızılayı ve For Children Smile Derneğimi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Önceki Haber

Kardelen Dergisi’nin 91. sayısı yayınlandı

Sonraki Haber

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev, hükümeti kurma görevini Petkov’a verdi