Filipçe: Vatandaşlar NATO’nun parçası olduğumuz için bugün kendilerini güvende hissediyor

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı Venko Filipçe, batandaşlar bugün kendilerini güvende hissettiğini çünkü ülkenin dünyanın en güçlü askeri ittifakı NATO’nun bir parçası olduğunu söyledi.

SDSM Genel Başkanı Venko Filipçe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlar bugün kendilerini güvende hissediyor çünkü SDSM’nin vatandaşlarla birlikte gösterdiği kararlılığı sayesinde dünyanın en güçlü askeri ittifakı olan NATO’nun bir parçasıyız.” dedi.

2020 yılında SDSM ve vatandaşların kararlılığı sayesinde Kuzey Makedonya’nın, NATO’nun 30. üyesi olduğunu anımsatan Filipçe, “Böylece ülke, 1990’dan o ana kadar tüm siyasi partilerin programlarında yer alan en önemli stratejik hedeflerden birini gerçekleştirdi. Bugün güvenli ve istikrarlı bir ülkeyiz, İttifakın önemli ve eşit bir üyesiyiz.” ifadelerini kullandı.

NATO’ya katılmanın ulusal güvenliği güçlendirdiğini vurgulayan Filipçe, “Uluslararası konumumuzu geliştirdi ve ekonomik büyüme ve kalkınma için yeni fırsatlar açtı. SDSM, NATO üyeliği aracılığıyla partinin kalkınmaya, demokratik değerlere, kalıcı barış ve güvenliğe olan bağlılığını doğruladı.” değerlendirmesinde bulundu.

Read Previous

K. Makedonya’da hava sıcaklıkları 40 dereceyi görecek

Read Next

Sivasspor’un yeni transferi Sırp futbolcu Radakovic’in hedefi Avrupa kupaları