Filipçe: Seçim gününde oylama tamamen güvenli olacak

Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Dr. Venko Filipçe, seçim gününde oylamanın tamamen güvenli olacağını söyledi.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe yaptığı açıklamada, son dört ay içinde, kendisi ve Enfeksiyon Hastalıkları Komisyonu’ndaki meslektaşlarının, koronavirüsün yayılmasını önlemek için öneriler, yasalar ve protokoller sağlama konusunda tamamen kararlı olduklarını kaydetti.

Normalleşme sürecinde aldıkları yeni karar ve protokollerin çok etkili olduğunu ifade eden Filipçe, “Bu koronavirüs koruma protokollerine bağlı kalarak, pazarda alışveriş yapmanın, işe gitmenin veya toplu taşımayı kullanmanın tamamen güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Bu sadece bizim yeni realitemiz ve yeni yaşam tarzımız.” ifadelerini kullandı.

Filpçe, “Gelecek hafta erken parlamento seçimleri yapılacak. Sağlık Bakanlığı, diğer kurumlarla işbirliği içinde, oylama sırasında vatandaşların sağlığının korunması için güvenilir ve verimli bir protokol hazırlamıştır.” dedi.

Şahsı ve komisyon adına seçim gününün vatandaş haklarının yerine getirilmesi için güvenli olacağının altını çizen Filipçe, “Oylama, pazara gitmek gibi günlük olarak yaptığımız diğer normal faaliyetlerden daha az güvenli olmayacaktır. Sıkı protokol ve onun tam uygulaması görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Vatandaşlara oy verebilecekleri güvenli bir ortam sunmayı taahhüt ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Read Previous

Boşnak Ulusal Konseyinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür mektubu

Read Next

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Türkiye ile aracılara ve hakemlere ihtiyacımız yok