Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filipçe, sağlık çalışanlarının Kovid-19 salgınına karşı kahramanca mücadelelerinin takdire şayan olduğunu belirterek, “Dahil olan herkesle ilgileniyoruz ve önümüzdeki ay herkes için ödül olacak.” dedi.

Gostivar Hastanesi ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Venko Filipçe, sağlık çalışanlarının geçmişte yaptığı mücadele ve işin gerçekten kahramanca olduğunu söyledi.

Filipçe, “Sistemi, kimsenin önceden tahmin etmediği, hazırlanmadığı ve beklemediği bir şeye hazırlamak ve yeniden düzenlemek. Siz (sağlık çalışanları), diğer tüm kamu sağlık tesislerindeki meslektaşlarınız gibi, bunu son derece kısa bir sürede yaptınız. En çok ihtiyaç duyulan yerde yardım ettiniz.” ifadelerini kullandı.

Filipçe, son bütçe değişikliği ile birlikte gelecek ay koronavirüs hastalarıyla çalışan tüm sağlık çalışanlarına ödül olarak önemli miktarda fon ayrıldığını açıkladı.

Kuzey Makedonya A Milli Futbol Takımı’nın tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası’na gitmeye hak kazanmasının ardından hükümet tarafından salgın döneminde milli takıma açıklanan prim sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Önceki Haber

Azerbaycan’ın Karabağ zaferinin ardından Türkiye’nin Güney Kafkasya’daki etkinliği arttı

Sonraki Haber

Sağlık Bakanlığı: Neredeyse tüm Kovid-19 merkezlerinde boş yer var