Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filpçe, okul sürecini desteklemenin önemli olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Venko Filpçe, bugün düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 salgını ile ilgili son durumu paylaştı.

Hükümetin aşı stratejisinin şu ana kadar başarılı olduğunu kaydeden Filipçe, “Bölgedeki aşılı vatandaşların en yüksek ortalama büyümesine sahibiz. Aşı kapsamının en yüksek olduğu şehirlerde, hastaneye yatışların en düşük olması, aşının pandemiden çıkmanın tek yolu olduğunu gösteriyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim öğretim yılı başlangıcı öncesinde vatandaşların aşı olarak okul sürecine destek vermesinin çok önemli olduğunu ve bu sayede çocukların güvenli bir okul süreci geçirmelerini sağlayacaklarını belirten Filipçe, “Yarın, fiziki mevcudiyetle geçecek olan eğitim-öğretim yılı başlıyor. Bu, çocuklar ve öğrenciler için çok önemlidir, çünkü tüm kesin analizler onların okula gitmeleri gerektiğini ve okul yılını tekrar ertelemenin veya çevrimiçi öğrenmenin zararlarına olduğunu göstermektedir. Dünyadaki hemen hemen tüm ülkeler normal okul sürecine döndü, biz de aynısını yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Filipçe, anlaşılabilir sebeplerle online ders talep eden vatandaşlar için durumun kötüleşmesi veya virüsün okullarda yayılmaya başlaması halinde alternatif çözümlerin hazır olduğunu söyledi.

Önceki Haber

Çavuşoğlu, Sırbistan’ın Politika Gazetesi’ne konuştu

Sonraki Haber

Türkiye, Karadağ sınavında