Ferizovik  Belediye Başkanı Agim Aliu, bir restoranda meydana gelen patlamada yaralıların Türkiye hastanelerinde tedavi işlemlerini kolaylaştırmak için azami çaba gösterdiklerini açıkladı.

Ağır yanıklar şeklinde yara alanların Türkiye’de tedavilerine devam edebilmek için işlemlerin kolaylaştırılması ve hızlatılması yönünde gayret gösterdiklerine işaret eden Aliu, Ferizovik  Belediyesi,  Kosova Sağlık Bakanlığı ve Kosova Üniversite Klinikleri  Hastane Hizmetleri merkezi  ile irtibat kurduktan sonra, doktorların tavsiyeleri üzerine  Türkiye Cumhuriyeti’nde en ağır yaralıların iyileşme sürecini kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösterdiklerini açıkladı.  Aliu, Kosova’daki Türk Büyükelçiliğinden ricada bulunduklarını sözlerine ekledi.

“Bugün onlarca vatandaşı yaralayan ateş dalgası ve güçlü patlamadan kalbimiz kırıldı ve şok içindeyiz” ifadesini kullanan Ferizovik Belediye Başkanı Agim Aliu, Ferizovik’in   bu yaraların  üstesinden geleceğini,  yaralıların  iyileşmesi için dua ettiklerini söyledi.

Aliu, Ferizovik  doktorları  ve hemşirelerin ve çevre belediyelerden gelen  teknik personelin, Kosova Polisinin, itfaiyecilerin, işyerlerinin dayanışması ile hızlı tepki veren vatandaşların bu felakete müdahalesinin , trajedinin yayılmasını önlediğini vurguladı.

Bugün öğlen saatlerinde Ferizovik şehrinde bir restoranda gaz tüpünün infilak etmesi sınucu meydana gelen patlamada, 2 çocuk olmak üzere 44 kişi yaralandı.

Kosovaport.com

Önceki Haber

Yunanistan’da vaka sayısı 140 bini geçti

Sonraki Haber

Çeyrek asır geçmesine rağmen Bosna’daki savaşta ölen 7 bin 571 kişi hala bulunamadı