Facebook sahte hesapları belirleyip kapatacak

Facebook’ta sahte hesap açanlara bolca rastlıyoruz. Bu hesaplar gerçek hesap sahipleri zan altında da bırakabiliyor. Şimdi facebook bu durumla mücadele için yeni bir sistem inşa ediyor.

Facebook’ta başta ünlü kişiler olmak üzere çok sayıda sahte hesapla karşılaşıyoruz. Bu hesaplar gerçek kişilere zarar verebildikleri gibi, bizim hiç haberimiz olmadan da hesabımız farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Şimdi sosyal medya devi bu duruma karşı savaş açtı.

Her ne kadar facebook bu hesapları manuel olarak kapatsa da Impersonation Checkpoint dediği sistemle sahte hesapları otomatik olarak belirleyecek ve gerçek hesap sahibini bu hesabın kendisine ait olup olmadığıyla ilgili uyaracak. Eğer gerçek hesap sahibi onay vermezse sahte hesap otomatik olarak kapatılacak.

2015 sonu itibariyle 1.6 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olan facebook’ta sahte hesapları manuel olarak belirlemek oldukça zor olduğundan Impersonation Checkpoint sistemi çok işe yarayacak gibi görünüyor. Tabi sistemin sorunsuz çalışıp çalışmayacağı da merak konusu.

donanım haber

Read Previous

Porsche, 2016 LMP1 otomobilini gösterdi

Read Next

Futbol maçında intihar saldırısı

One Comment

  • I came to this site with the introduction of a friend around me and I was very impressed when I found your writing. I’ll come back often after bookmarking! majorsite

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *