Kuzey Makedonya Türk Edebiyatının başarılı temsilcilerinden Eyüp Salih’in kaleminden “Rumeli’den Bir Ses” kitabı Divan Yayıncılık’tan çıktı.

Köprü Kültür Sanat ve Eğitim Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Divan Yayıncılık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu vesileyle ilk kitabını yayınladığımız yazarımızın 70. yaş gününü kutlar, Rumeli coğrafyasına daha nice güzel edebî eserler kazandırmaya devam etmesini dileriz.”

Eyüp Salih kimdir?

1950 yılında Kuzey Makedonya’nın Ohri şehrinde doğdu. İlkokulu Kardeşlek – Birlik ilkokulunda okudu. Liseyi de Kliment-Ohridski’de tamamladı. Üsküp’te Üniversiteye devam etti fakat bütünlemeden ayrıldı. Uzun yıllar bir ticaret şirketinde yönetici olarak çalıştı. Oradan ayrılarak özel ticaretle mejgul oldu ve Üsküp’te çıkan “ Birlik” gazetesi için muhabirlik yaptı.

Farklı alanlarda yazılar yazdı. Üsküp’te yayın yapan Makedonya Radyo Televizyonu Türkçe Proğramı için muhabirlik ve Türkiye’de yayın yapan Özel bir Haber Ajansı için de Makedonya muhabirliği yaptı.

Rumeli’de çeşitli alanlarda yaptığı araştırmalarıyla Türkiye, Kosova, Bosna Hersek’te düzenlenen Sempozyum’lara katılmaktadır. Bazı dergi ve internet sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

Önceki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan Yunanistan Cumhurbaşkanına “işgalci” yanıt

Sonraki Haber

MKE Ankaragücü’ne Kosovalı orta saha