Eyüp Belediyesi Makedonya’ya yardım elini uzattı

Eyüp Belediyesi, Makedonya’da meydana gelen sel felaketinde mağdur olan vatandaşlara 4 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Eyüp Belediyesi, Üsküp Brezalılar Derneği ile birlikte Makedonya’da meydana gelen ve 22 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım elini uzattı. Eyüp Belediyesi, Üsküp Brezalılar Derneği ile birlikte kısa sürede hazırladığı 3’ü İstanbul’dan 1’i Üsküp’ten olmak üzere 4 TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Eyüp Kültür Merkezi önünden düzenlenen törenle yola çıkan yardım malzemesi dolu 3 TIR’ı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Üsküp Brezalılar Derneği Başkanı Fahri Badem ve dernek üyeleri ile vatandaşlar uğurladı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a yardımlarından dolayı teşekkür eden Üsküp Brezalılar Derneği Başkanı Fahri Badem, “Biz ne zaman zorda kalsak başkanımız yardımımıza koşuyor. Kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Yardımlarımızı orada Türk Kızılayı dağıtacak”

Törende bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Geçtiğimiz hafta Makedonya’daki kardeşlerimiz büyük bir sel felaketi yaşadı. Bizler burada demokrasi nöbetlerinde orada bir felaket yaşandı. Olayı duyar duymak bir çalışma başlattık. Bu arada Brezalılar Derneğimiz de bir çalışma başlatmıştı. Neticede kısa bir sürede bugün İstanbul’dan 3 TIR, bir TIR da Üsküp’ten olmak üzere 5 TIR yardım malzemesi oluşturduk. Bunların içinde gıda malzemesi, ev eşyası, giysi, halı, battaniye, masa, sandalye gibi çok sayıda yardım malzemesi var. Oradaki insanlarımızın tekrar normal hayatlarına dönmelerini sağlayacak ihtiyaç olan malzemeler var. Bu yardımlarımızı orada Türk Kızılayı dağıtacak” dedi.

“Her zaman Makedonya’daki kardeşlerimizin yanında olacağız” diyen Başkan Aydın, “Biz Balkanlara yakın olmaya çalışan bir belediyeyiz. İki yıl önce Saraybosna’da meydana gelen benzer bir sel felaketi olmuştu. Yine yardım yapmıştık. Bu sefer de Makedonya’da böyle bir olay gerçekleşti. İnşallah bir daha böyle bir şey olmaz. Ama biz her daim evladı fatihanın yanında olamaya devam edeceğiz” dedi.

Milliyet

Read Previous

Kurtlar Vadisi Darbe geliyor

Read Next

İBB Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç: “İddia ediyoruz ki…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *