Evladı-ı Fatihan Kardeşlik Projesi Konya Buluşması Gerçekleşti

Konya’da, Selçuklu Belediyesi’nin ortaklığı ve Sosyal Araştırmalar ve Dayanışma Vakfı (SADAV) işbirliği ile düzenlenen Evlad-ı Fatihan Kardeşlik Köprüsü Projesi “Balkan STK’ları Çalıştayı Konya Zirvesi” toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Makedonya’yı temsilen “KÖPRÜ”, “Vizion – M” ve “Aktiviteti” dernekleri katıldı.

ff

Makedonya’dan KÖPRÜ Derneği Başkanı Hüsrev Emin ve Vizion – M derneği temsilcisi Tahacuddin Şabani’nin katıldığı toplantıya AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, Konya STK İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Konya Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

asds

Toplantıda konuşan Hikmet İlim ve Sanat Derneği Başkanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Önder Kutlu, birkaç ay önce projeyi başlattıklarını söyleyerek, “Bu ilk önemli buluşmamız. Bu buluşmamızda yurtiçinden ve yurtdışından birçok misafirimiz var. Türkiye ile balkanlar arasında köprü kurmak üzere bu projeyi başlattık” dedi.

Konuşmaların ardından Proje Koordinatörü Önder Kutlu toplantıyla alakalı sunumda bulundu. Önder Kutlu’nun ardından misafir STK’lar kendi çalışma ve faaliyetlerini anlatan sunumlar gerçekleştirdiler.

Read Previous

Rama BM Genel Kurulu’nda Kosova’nın Tanınmasını İstedi

Read Next

İlk Cumhurbaşkanı Gligorov’a Karşı Suikast Girişiminden 20 Yıl Geçti

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *