Eski Başbakan Zaev’den yetkililere “Miyalkov” çağrısı

Kuzey Makedonya eski Başbakanı Zoran Zaev, Güvenlik ve İstihbarat İdaresi (UBK) eski müdürü Saşo Miyalkov’un suçlarını örtbas etmemeye çağırdı.

Eski Başbakan Zoran Zaev, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yüzbinlerce vatandaşın yıllarca rejimin açgözlü kollarını devirmek için savaştığını ve bunu başardığını yazarken, şimdi birilerinin bu mücadeleyle dalga geçtiğini ve kazanılan adaleti yok etmeye çalıştığını söyledi.

Zaev, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“İptal edilen iki kararla, doğrudan geri dönüşe ve dolayısıyla rejim liderliğinin menfur eylemlerinin tekrarına atıfta bulunuluyor ve elbette diğer paydaşlar da insan haklarını ve haklarını büyük ölçüde ayaklar altına alan aynı menfur eylemleri yapmaya motive oluyor. Sırada ne var, Miyalkov’un Ulusal Güvenlik Kurumu Müdürü olması ve Gruevski’nin beyaz atla geri dönmesi mi? Yarın AB üyesi olsak bile bu ayıbı ve utancı silip süpürmeyecek. Ülkemizin ve halkımızın geleceğinden zerre kadar sorumlu olan yargı ve çevresindeki tüm yetkilileri, Miyalkov’un yaptıklarını eski haline getirmemeye ve suçluların hesap vermesi için her şeyi yapmaya davet ediyorum çünkü deliller var.”

Read Previous

Bosna Hersek’te Şeb-i Arus etkinlikleri kapsamında ney dinletisi düzenlendi

Read Next

Yunanistan 40 göçmeni kaderine terk etti