Erdoğan Saraç: Makedonya Hükümeti’nin İsrail’e destek vermesini kınıyorum

Saraç

TMBH

Türk Milli Birlik Hareketi (TMBH) Genel Başkanı Erdoğan Saraç, İsrail’in dün Gazze’de hastane bombalamasının ardından ‘’Bardak Taşmıştır’’ başlıklı bir yazı yayınladı.

TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç’ın tepki dolu yazısını ilginize sunuyoruz:

‘’İsrail’in Gazze’deki hastane saldırısı sonucu 500 bebek, çocuk ve kadınların öldürülmesine hiçbir yürek dayanamaz. Milli mensubiyeti ne olursa olsun hangi dinden olursa olsun Israil’in bu soykırıma ve teröre yüksek sesle karşı çıkması lazım. Masum insanları, savunmasız insanları bombalamak, hele hastanelerde tedavi gören insanlara saldırmak sadece ve sadece vahşet özelliğiyle nem alan insan kıyafetindeki hayvanlar olabilir. Bu hayvan iştahlı teror devletine dur demenin zamanı gelmiş ve geçmiştir. Bunların hakla, adaletle, hukukla bağdaşır en küçük bir tarafları yoktur. Bu soykım karşısında susanlar dilsiz şeytandır. Bunlara destek verenler ise suç ortaklarıdır.

Başında Kovaçevski gibi bir kendini bilmezin İsrail’e Makedonya Hükümeti adına aleni destek vermesini kınıyor ve hiçbir zaman böyle akılsız davranışları desteklemedik ve destekleyemeyeceğimizi açık bir şekilde beyan etmekteyim. Biz Hamas’ ın terör faaliyetletini nasıl kınadıysak, İsrail’in de bu vahşi, terör saldırılarını ve Filistin Halkına soykırımı kınıyor ve lanetliyoruz. Makedonya’daki Yahudi cemaatını de İsrail’in bu vahşetini kınamaya davet ediyorum.

Ayrıca Makedonya’da çok sayıda kadın teşkilatları, STK var bu vahşete neye kör ve kulaklarını kapanık tutuyorlar. Yazıklar olsun. Hele Hükümet ortakları iki partimizin dut yemiş bülbül gibi susup, hükümetin bu tutumunu onaylaması, hiçbirşeyle özürlenemez. Terör devletini destekleyen bir Hükümet ortağı olmanın bedbahtlığı bunların ahlaki yapılarını ortaya koymaktadır. Hesap günü yakındır.

Uluslararası camiadan derhal bu vahşeti durdurmasının ve bu vahşete sebep olan İsrail devletini herkese dayattığı Uluslararası hukuka göre ceza vermelsini bekliyoruz. Aksi takdirde bu gidişatın kimseye hayır getirmeyeceği açıktır. 70 yıldır Filistin Halkını açık hapishanede tutanları kınıyor, haklı davalarında devlet olma çabalarını büyük anlayışla karşılıyorum.’’

Read Previous

Dışişleri Bakanı Osmani: Gazze’de hastaneye düzenlenen saldırı insanlık dışı bir terör eylemidir

Read Next

Vizion-M ve Merhamet Derneği’nin düzenlediği ücretsiz Türkçe kursları başvuruları başladı