Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Beştepe’de görüşüyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Beştepe’deki basına kapalı görüşme, saat 16.05’te başladı. İki lider, yerel seçim sonrası 29 Nisan ve 10 Mayıs’ta görüşmüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu görüşme öncesinde AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda Cumhur İttifakı’yla ilgili önemli mesajlar verdi.

“CUMHUR İTTİFAKI SAPASAĞLAM AYAKTADIR, BİRDİR, BÜTÜNDÜR”

Erdoğan, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin bekasının teminatı olduğunu belirterek “Yol arkadaşımız MHP ile omuz omuza yürüyoruz. Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır, birdir, bütündür ve sarsılmadan ayakta kalacaktır. Cumhur İttifakı’nın herhangi bir üyesine yapılan saldırı, doğrudan ittifakın birliğine, bütünlüğüne yapılmıştır. Bu saldırılara geçit vermeyiz.” ifadelerini kullandı.

Görüşmede siyasette normalleşme, terörle mücadele, Meclis çalışmaları, ekonomi, öğretmenlik meslek kanunu gibi konuların masada olması bekleniyor.

NTV

Read Previous

İsrail ordusu, Lübnan’ın güneyine “fosfor bombalarıyla” saldırı düzenledi

Read Next

Bakan Fidan: İsrail’e destek veren ülkeler çok geç olmadan bu tutumlarını gözden geçirmeli