Ercan Kesal, Üsküp’te okur ve severleriyle buluşacak

Dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen, yazar Ercan Kesal ve Makedoncaya çevrilen “Beni Onlara Verme” adlı kitabı ile yazar Tarık Tufan, Üsküp’te düzenlenen VII. “Pro-Za Balkan Uluslararası Edebiyat Festivali” kapsamında Üsküp’te okur ve severleriyle bir araya geliyor.

Hayranları, 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 17.00’da Üsküp Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlenecek olan söyleşide onur konuğu olarak teşrif eden Kesal ile biraraya gelme ve sohbet etme imkanı da bulacak.

Program moderatörlüğünü Deyan Traykovski ve Aleksandar Prokopiev yapacaktır.

Türk Edebiyatının önde gelen yazarlarından Tarık Tufan, 19-22 Mayıs 2019 tarihleri arasında Üsküp’te düzenlenen “Pro-Za Balkan Uluslararası Edebiyat Festivali” kapsamında üç gün süren etkinlikler boyunca Makedonya’da bulunacaktır.

Ercan Kesal kimdir?

1959 Avanos(Nevşehir) doğumlu olan Ercan Kesal, ilk ve orta öğrenimini Avanos’ta, lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1984-90 yılları arasında Ankara’nın kasaba ve köylerinde hekimlik yaptı. 1990 yılında geldiği İstanbul’da özel sağlık sektöründe yer alarak; poliklinik ve tıp merkezleri kurdu. Halen, 1997 yılında kurduğu Özel Okmeydanı Hastanesinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

Nuri Bilge Ceylan’ın ‘Uzak’  filmindeki oyunculukla başlayan sinema serüveni, aynı yönetmenin ‘Üç Maymun’, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ filmlerinde senarist ve oyuncu, ‘Vavien’, ‘Derin’, ‘Saç’, ‘Küf’, ‘Yozgat Blues’, ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’, ‘Hükümet Kadın 1-2’ ve ‘Ben O Değilim’ filmlerinde oyuncu olarak devam etti. Oyuncu ve senarist olarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödüller aldı.

Kesal’ın ‘Peri Gazozu’, Evvel Zaman’, ‘Nasipse Adayız’, ‘Bozkırda Bir Geceyarısı’, ‘Zamanın İzinde’, ‘Cin Aynası’ adlı kitapları bulunuyor.

“Çukur” dizisinde canlandırdığı “İdris Baba” karakteriyle ekranlarda olan oyuncu, yönetmen, yazar ve hekim Ercan Kesal, İçerde dizisinde de Akın Işık (Köstenceli) karakterini canlandırdı ve oyunculuğuyla büyük beğeni topladı.

 

 

Read Previous

Hidayet Türkoğlu’ndan Pero Antic’e Tebrik

Read Next

Türk Otobüsleri Belgrad Yollarında

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × five =