Enver Hüseyin: Önceliğimiz halkımızın ve bizlerin sağlığıdır

Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Sekreteri, 4. Bölge milletvekili adayı ve Seçim Kurmay Başkanı Enver Hüseyin ile 15 Temmuz’da düzenlenecek erken genel seçimlerde partinin seçim kampanyasını, Kovid-19’un seçim kampanyasına etkilerini, koaliyson ortakları ile izlenen stratejiyi ve seçim programını konuştuk.

TİMEBALKAN ÖZEL

TDP Seçim Kurmay Başkanı Enver Hüseyin seçim kampanyalarının 24 Haziran’dan itibaren başladığını belirterek, “Malum Kovid-19 salgınından dolayı bu kampanya diğer seçim kampanyalarından farklı olarak yapılmaktadır. En önemlisi olan eskide görmüş olduğumuz meydanlarda  o klasik kalabalık mitingler yapılmayacaktır. Seçim kampanyamız ağırlıklı olarak dijital platformları ve sosyal ağları kullanarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Seçmenin sosyal yapısı ve yerleşim yerleri göz önüne bulundurulduğunda bazı yerlerde halkla bire bir görüşmelerin olacağını kaydeden Hüseyin, “Bu gibi aktiviteleri gerçekleştirmiş olduğumuz zaman tabi ki tüm protokol ve kurallar ıda unutmadan yapılacaktır. Çünkü halkımızın bütünü sosyal ve dijital medyaya sahip değidirler hal böyleyken bizler seçim vaatlerimizi ve parti programımızı kendilerine sunmamız için çok kalabalık topluluk oluşturmadan seçmenimizle bir araya geleceğiz. Önceliğimiz halkımızın ve bizlerin sağlığıdır.” şeklinde konuştu.

“Ülke genelinde tüm yerleşim yerlerine ulaşmayı hedeflemekteyiz”

TDP’nin kampanya süresince kendi ajandasını hazırladığını ifade eden Hüseyin, söz konusu program çerçevesinde ülke genelindeki tüm yerleşim yerlerine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) öncülüğündeki “Yapabiliriz” koalisyonunun öngördüğü genel seçim programına özellikle milletvekili adaylarının bulunduğu 4. ve 6. seçim bölgelerindeki ortak programlara iştirak edeceklerini belirten Enver Hüseyin, ihtiyaç duyulduğu halinde seçmene programlarını sunmak için koalisyon ortaklarıyla beraber gidileceğini ifade etti.

TDP’nin koalisyon programı dışında kendisine ait 4 yıllık (2020-2024) seçim programını hazırladığının altını çizen Hüseyin, “Her gittiğimiz yerlerde bu programı seçmene takdim etmekteyiz. Programın içeriğine bakılırsa dış siyasetten başlayarak eğitim, ekonomi, kültür, medya, sosyal politikalar, tarım, sağlık, gençlik, spor ve ekoloji başlıkları altında projelerimiz ve vaatlerimiz yer almaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Tüm soydaşlarımız programımızı gözden geçirsin”

Söz konusu programın partinin web sayfasında dijital ortamda ve kitapçık halinde hazırlandığı bilgisini paylaşan Hüseyin, “Tavsiyem tüm soydaşlarımız programımızı gözden geçirsinler.” dedi.

Parti üyelerinden beklentilerinin halka ulaşmaları ve programlarını kendilerine anlatmaları olduğunu söyleyen Hüseyin, “Bu kampanya boyunca vatandaşlarımızın taleblerini de dinlemelerini istiyoruz. Zaten bizlerin devamlı halkımızla içi içe olduğumuz bilinmektedir ama bu süre zarfında tekrar her bireyi ziyaret etmeleri bu seçimin önemini anlatmalarını beklemekteyiz.” diye konuştu.

Vatandaşlardan kendilerine güvenmelerini ve vatandaşlık görevlerini yerine getirirken tüm sağlık tavsiyelerine uymaları çağrısında bulunan Hüseyin, “Bu seçimde bizlerin koalisyonda olduğumuz “YAPABİLİRİZ” koalisyonuna  oy vermelerini bekliyoruz. Çünkü bu koalisyon vatandaşlara gelecek vaad etmektedir. Yaptıklarımız yapacağımızın teminatıdır. Geleceğimiz için 3 numarayı çevreleyerek hep beraber daha güzel yarınlara ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Read Previous

Bosna Hersek’teki geleneksel Ayvaz Dede Şenliklerine katılacak atlılar Prusac’a uğurlandı

Read Next

Bir Psikoloğa Ne Zaman Görünmelisiniz?