Ensar ve Köprü Derneklerinin Çocuklara yönelik yaz kursu başladı

Ensar Kültür Yardımlaşma Derneği ile Köprü Kültür Sanat ve Eğitim derneklerinin işbirliğinde düzenlenecek olan çocuklara yönelik yaz kursu bugün başladı.

TİMEBALKAN

Ensar Kültür Yardımlaşma Derneği ile Köprü Kültür Sanat ve Eğitim derneklerinin işbirliğinde düzenlenecek olan çocuklara yönelik yaz kursu bugün Üsküp’teki tarihi Bedesten’de başladı. Yaz kursunun açılış programına, Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, kurs hocaları Mehmed Arif, Hafız Ümeys Süleyman, Emin İsmail, Bilal İbiş, Seyyid Emin, Sema Baki, Latife Süleyman, Zülal İbiş, Hafız Berru Emin, Hafız Tuba İbiş, Hafız Kadriye Süleyman, Şeyma Süleyman, Derya Süleyman, Şükran Ramadan ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yaz kursu açılış programında konuşan Ensar Derneği Başkanı Süleyman Baki, “Üsküp’ü fetheden komutan Yiğit Paşa’nın oğlu, İshak Bey buraları yapıyor. Burası tarihi bir mekan. İstedik ki siz bu kursu çarşının tarihi yerinde göresiniz” dedi. Kurslarımızın burada düzenlenmesi, hem çarşı havasının teneffüs edilebilmesi hem de güzel camilerle çevrili bir yer olması hasebiyle önemli açıklamalarında bulunan Baki, “Yaz kursu bir okul değil. Burada daha serbest olacağız. Tabi ki kursun da bir disiplini var. Sınıf olacak, hocalarımız oalcak, derslerimiz olacak fakat derslerden kalmak gibi bir şey olmayacak ama buna rağmen derslerimize çalışacağız. Yaz kursu 3 hafta sürecek. Bugünden başlayıp 20 Temmuz’a kadar devam edecek. Hafta içi hergün derslerimiz olacak, cumartesi pazar serbest günleriniz olacak. Günde 3 dersimiz olacak. Temel dini bilgileri, adabı muaşeret, temizlik ve Osmanlı sultanlarıyla birlikte medeniyetimizde iz bırakmış önemli isimleri öğrenmeye çalışacağız” açıklamalarında bulundu.

Yaz kursu açılış programında konuşan Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, ” Süleyman Baki hocamız yaz kursuyla ilgili detaylı bilgileri paylaştı. Ben sözü fazla uzatmak istemiyorum. Dersler sırasında daha yakinen tanışacağız. Ancak bu yaz kursu sadece bir okul değil. Hem rekreativ anlamda zaman geçirmek, hem de yeni bilgilerle kendinizi geliştirmek” şeklinde konuştu. Gördüğüm kadarıyla arkadaşlardan çoğu Kardelen kurslarına katılan arkadaşlar diyen Emin, “Hem eğleneceğiz hem bilgileneceğiz. Biz de küçükken sizin gibi birçok kurslara katıldık ve bunun birçok faydasını belli bir yaştan sonra öğrendik. İnşallah bu kurslardan fazlasıyla faydalanırsınız” ifadelerini kullandı.

Ensar ve Köprü dernekleri işbirliğinde 10-14 yaş arası çocuklara hitaben düzenlenen 2018 yaz kursu sonunda çocuklara sertifika dağıtılacak.

 

Read Previous

“Belgrad ve Priştine Arasında Çözüm Bu Yıl Sağlanabilir”

Read Next

Makedonya Anlaşması Sonrası Yunanistan’da Siyaset Yeniden Şekillenebilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *