Ensar Derneği yaklaşık 650 aileye kurban eti ulaştırdı

Üsküp merkezli Ensar Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği ve İHH Vakfı iş birliğinde Kurban 2024 kampanyasını başarıyla tamamladı.

Ensar Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kurban 2024 organizasyonu kapsamında Ensar Derneği olarak bu yıl başta Üsküp olmak üzere ülkemizin değişik şehirlerinden gönüllülerimizden oluşan esnaf, işadamı ve hayırseverlerin yanısıra derneğimizin meclis üyelerinin vekâleten verdikleri kurban hisselerinin yanısıra, Türkiye’den İHH Vakfının vekaletleri ile birlikte Üsküp’te ve Ustrumca şehrinde kurbanların kesimini ve Üsküp şehri ve civarında ile Doğu Makedonya’nın Ustrumca şehrinde kurban etlerinin dağıtımını gerçekleştirdik.

Bu organizasyonda toplamda 147 hisse (21 büyükbaş) kurbanlık kesilip, toplamda 650’ye yakın aileye et dağıtımı gerçekleşti.

Bu yıl düzenlenen Kurban organizasyonu kapsamında özellikle, Üsküp ve civarı ile Doğu Makedonya bölgesi kapsandı.

1) Üsküp ve Civarında yapılan yardımlar:

Üsküp ve Civarında 200 civarında aileye et dağıtımı gerçekleşti. Bu organizasyonda Üsküp’ün Çair, Dükkancık, Serava, Gazibaba, Yahya Paşa, Butel, Şutka, Dijonska semtleri, Ensar Derneği Üniversite yurtlarına ile yoksul ve muhtaç aileye et dağıtımı gerçekleşti.

2) Doğu Makedonya’nın Ustrumca bölgesinde yapılan yardımlar:

Dağıtımlar Doğu Makedonyanın Ustrumca şehrine bağlı Vasilevo belediyesinde ve civar köylerde gerçekleşti.

Doğu Makedonyanın Ustrumca şehrine bağlı Vasilevo Belediyesine bağlı, Gradaşor, Yeni Mahalle, Dobraşin, Staro Baldovci ve Pipirevo köylerinde 450’e yakın aileye et dağıtımı gerçekleşti.

Ensar Derneği olarak, kurban faaliyetinde maddi ve manevi yönden emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Read Previous

Yunanistan’da alevler başkent Atina’yı tehdit ediyor

Read Next

Danimarka’da parlamento girişini kapatan Filistin destekçisi 27 protestocuya gözaltı