Tefeyyüz ve Ensar Derneği tarafindan Ramazan Konferansı

Ensar Derneği Ramazan faaliyetlerine devam ediyor. 17 Haziran 2016 Cuma günü Ramazan ayı vesilesiyle Ensar Derneği Tefeyyüz ilköğretim okuluyla ortaklaşa olarak Ramazan Programı düzenledi.

Programda aşrı şerifler, ilahiler, konferans ve dua yer aldı. Ensar Derneği ve Tefeyyüz ilköğretim okulu adına selamlama konuşmasını yapan program sorumlusu Hafız Kadriye Süleyman şunlara vurgu yaptı:

13494836_1096408660397999_6566583950310090225_n

“Birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayında eğitim yuvası olarak bilinen okul çatısı altında bu şekilde Ramazan etkinliğinin düzenlenmesi çok anlamlı. Tefeyyüz okulunda yıllarca sürdürülen bir gelenek olan Ramazan Çay Keyfi programında Üsküp halkıyla biraraya gelmek ve Ramazanı konuşmak ayrı bir güzel. Bu etkinliği başlatan, öncülük eden saygıdeğer idareci ve büyüklerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Programda, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği Din Hizmetleri müşavirliği tarafından Ensar derneğinde Kuran Kursu eğitmenliği yapan Mr. Hatice AYAR tarafından “Ramazan ve Kulluk Bilinci” konulu konferans programı düzenledi. İlk olarak Ramazanın önemine, Ramazanın güzel bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğine ve kulluk bilincinin önemine vurgu yaparak bireyin kulluk görevlerinden bahsedildi.

Program davetlilerin çay keyfi eşliğindeki muhabbetiyle son buldu.

Read Previous

Rogatica ve Visegrad kurbanları anıldı

Read Next

Prizren Belediyesi ‘Bereket Konvoyu’na izin vermiyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *