Ensar Derneği 900 aileye kurban eti ulaştırdı

Üsküp merkezli Ensar Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği ve İHH Vakfı iş birliğinde Kurban 2022 organizasyonu kapsamında “Paylaşarak Yakınlaşın” sloganı altında gerçekleştirdiği kurban kampanyasını başarıyla tamamladı.

Ensar Derneği’nden yapılan açıklamada, “Kurban 2022 organizasyonu kapsamında “Paylaşarak Yakınlaşın” sloganı altında Kurban Bayramı’nda gerçekleştirmiş olduğumuz kurban kampanyamızı başarıyla tamamladık. Türkiye’den İHH Vakfı iş birliğinde başkent Üsküp’te ve Ustrumca şehrinde kurbanların kesimini ve Üsküp şehri ve civarında ile Doğu Makedonya’nın Ustrumca şehrinde kurban etlerinin dağıtımını gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu organizasyonda toplamda 189 hisse (27 büyükbaş) kurbanlık kesilip, toplamda 900 civarında aileye et dağıtımı gerçekleşti.

27 büyükbaş kurbanlığın toplanmasında Ensar Derneği meclis üyeleri ve çarşı esnafı’nın 19 büyükbaş, Türkiye’den İHH Vakfı’nın 8 büyükbaş desteği oldu.

Açıklamada, “Bu yıl düzenlenen Kurban organizasyonu kapsamında özellikle, Üsküp ve civarı ile Doğu Makedonya bölgesi kapsandı. Doğu Makedonya bölgesinde 600 haneye yakın et dağıtımı yapıldı.” denildi.

Bu yılki Ensar Derneği Kurban organizasyonununun Üsküp ve civarı ile Doğu Makedonya’da yapılan yardımlar olmak üzere iki bölgede gerçekleştirdiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1) Üsküp ve Civarında yapılan yardımlar:

Üsküp ve Civarında 300 civarında aileye et dağıtımı gerçekleşti. Bu organizasyonda Üsküp’ün Çair, Dükkancık, Serava, Gazibaba, Yahya Paşa, Butel, Şutka, Dijonska semtleri ile yoksul ve muhtaç aileye et dağıtımı gerçekleşti.

2) Doğu Makedonya’nın Ustrumca bölgesinde yapılan yardımlar:

Dağıtımlar Doğu Makedonyanın Ustrumca bölgesinde gerçekleşti.

Doğu Makedonyanın Ustrumca ve Ustrumca’nın Vasilevo Belediyesine bağlı, Gradaşor ile Yüksek Mahalle, Yeni Mahalle, Dobraşin, Staro Baldovci, Pipirevo ve farklı bölgelerdeki 600’e yakın aileye et dağıtımı gerçekleşti.

Ensar Derneği olarak, kurban faaliyetinde maddi ve manevi yönden emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Read Previous

TBMM Başkanı Şentop, Bayrampaşa’daki Srebrenitsa Boşnak Soykırımı Anıtı’nı ziyaret etti

Read Next

Srebrenitsa soykırımının kurbanlarının mezarları kemik ilavesi için yeniden açılıyor