En yoğun yağışlar Kumanova’da, Lazaropole ise en soğuk şehir

Makedonya’nın genelinde yağmurlu geçiyor. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin altında seyrediyor. Meteroloji Genel Müdürlüğü’ne göre yağmurlu günlerin Cuma gününe kadar devam edecek.

Metrekareye 44 litre yağış ile Kumanova en yoğun yağmur yağışının belirlendiği şehir olurken metrekareye 3 litre yağışı ile Pirlepe en az yağmur yağışının görüldüğü şehirler oldu.

Meteroloji Genel Müdürlüğün’den yapılan açıklamalarda bugün saat sekize kadar saptanan yağış oranlarının : metrekareye 36 litre ile Pozarane en yoğun yağış görülen şehir olurken metrekareye 29 litre yağış ile Lazaropole ve Pojar bölgelerinin ardından 26 Mavrova, 25 Berovo, Doyran ve Kriva Palanka 21 Kruşevo ve Ustrumca 18 İştip, Gevgeli, Ohrid başkent Üsküp ve Tetova şehirlerinde ise metrekareye 15 litre yağmur yağdığı belirlendi.

Ülke genelinde hava sıcaklığının en düşük olduğu bölge 1 derece ile Lazaropole olurken en yüksek hava sıcaklığının ölçüldüğü şehirler ise 10 derece ile İştip,Üsküp ve Ustrumca bölgeleri oldu. Meteroloji’den yapılan tahminlere göre günün sonuna doğru yağışların kesileceği, hafif yağmurun yanı sıra zaman zaman kuzey-batı rüzgarının eseceği, yarın’dan itibaren ise hava durumunun yine hafif bulutlu olarak hafta sonuna kadar aralıklı yağışlarla devam edeceği belirtildi.

Read Previous

Uluslararası Kriz Grubu Makedonya’yı kriz noktası olarak gösterdi

Read Next

Bu yılın ilk aylarında 32.6 milyon avro yatırım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *