Emin İsmail’in “Hayalim” isimli şiir kitabı çıktı

Kuzey Makedonyalı genç yazar Emin İsmail’in “Hayalim” başlıklı şiir kitabı Divan Yayıncılık tarafından yayınlandı.

Divan Yayıncılık’tan kitapla ilgili yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Bu toprakların zengin edebiyat mirasının başında hiç şüphesiz şiir gelmektedir. Balkanlarda yaşayan halklar sevinç ve hüzünle bezeli hayat hikâyelerini, duygularını, kültürlerini nesiller boyu şiir geleneğiyle günümüze aktarmıştır. Bu bağlamda Balkanlarda asırlardır Türkçe şiir geleneği devam etmiş ve önemini korumuştur.

Edebiyat mirasımızın ve şiir geleneğimizin devamı adına şairlerimiz adeta milli ve manevi değerlerimizin tercümanı olmuştur. Şairler, milletimizin ak ve kara günlerini, sevinç ve hüzünlerini, kültürel değerlerini, kâmil insan olma haslet ve hissiyatlarını zarif bir dille kaleme almışlardır. Sözünü ettiğimiz bu değerlerin gitgide zayıfladığı ve zayıflatıldığı bu dönemde edebiyata ve şiire sarılmamız hayati öneme haizdir.

Modern hayatın ve şehrin keşmekeşi arasında geleneğimizin huzur veren sesine kulak vererek eser üreten genç şairlerimize büyük görevler düşmektedir. Bu düsturla hareket eden ve şiirlerini kaleme alan genç şair Emin İsmail’in Hayalim şiir kitabının tüm şiirseverlere hayırlı olmasını diliyoruz. Şair, şiirlerinde hayaline/idealine ulaşma yolculuğunda geçirmiş olduğu yoğun duygusal serüveni kendine has şiir üslubuyla kaleme almaktadır. Kaygı ve umut arasında adımlayan şair, zor günlerden ve çetin mevsimlerden geçerek bahara doğru emin adımlarla yol almaktadır… Bu değerli eseri edebiyat camiamıza kazandırdığı için Emin İsmail’i tebrik eder, edebiyat yolculuğunda kendisine başarılar dileriz.

Eserin yayımlanmasındaki katkılarından dolayı Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı’na şükranlarımızı sunarız.

Divan Yayıncılık olarak geleneğimizden beslenen ve gönlümüze sükûn verecek edebî eserleri okurlarlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.”

Read Previous

Kosova polisi, kuzeydeki Brnjak’ta operasyon düzenledi

Read Next

Hakan Fidan’dan Yunanistan, F-16 ve F-35 değerlendirmesi