Elyesa İsmaili, “Türk Dilinin Arnavut Diline Etkisi ve Kumanova ile Çevresi Türk Ağızları” konulu teziyle doktora ünvanına sahip oldu

Kalkandelen’deki Kalkandelen (Tetova) Üniversitesi Felsefe Fakültesi Doğu Dilleri (Şarkiyat) Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nda dün (05.03.2024)  yeni bir doktora tezi savunmasına daha ev sahipliği yaptı.

Kalkandelen Üniversitesi Felsefe Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İbiş Kadriu, tez danışmanı, komisyon başkanı ve jüri üyeleri, fakülte ve bölüm hocalarına, öğrenciler ve diğer konuklara selamlama konuşmasında bulundu.

Kalkandelen Üniversitesi Doğu Dilleri Bölümü (Şarkiyat) Bölümü-Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Baki’nin tez danışmanlığında, “Türk Dilinin Arnavut Diline Etkisi Ve Kumanova İle Çevresi Türk Ağızları” çalışmasıyla Mr. Elyesa İsmaili, başarılı bir şekilde doktora tezini savundu.

Doktora savunmasında Priştine Üniversitesi Filoloji Fakültesi Şarkiyat Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğr. Gör. Prof.Dr.Abdullah Hamiti başkanlığında, jüri üyeleri Üsküp Aziz Kiril ve Metodi Üniversitesi Filoloji Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Emin ve aynı bölümden Prof. Dr. Nazim İbrahim, “Marko Cepenkov” – Folklor Enstitüsü’nden Prof. Dr. Aktan Ago ve Kalkandelen Üniversitesi Felsefe Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü hocalarından Prof. Dr. Ziber Lata tez jüri üyeleri olarak komisyonda yer aldılar.

“Türk Dilinin Arnavut Diline Etkisi Ve Kumanova İle Çevresi Türk Ağızları” konulu doktora teziyle Mr. Elyesa İsmaili, komisyon üyelerinden de tam not alarak tezi başarılı bulundu ve doktora ünvanına sahip oldu.

Read Previous

Kalkan Derneği’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

Read Next

Milli Savunma Üniversitesinde en çok yabancı subay adayı Bosna Hersek’ten