Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren El Hilal yardım kuruluşu Slovenya Cumurhiyeti’nin “Mladinska Knjiga” Yayınevi Üsküp ofisi ile işbirliği içinde ülkenin farklı şehirlerdeki liselerine kitap bağışında bulundu.

El Hilal Derneği’nden yapılan açıklamada, İngilizce “Oxford” Sözlüğü ve Ansiklopedik resimli “Faktopedia”dan oluşan yaklaşık 500 yüksek kaliteli kitabın toplam 10 şehirdeki liselerin kütüphanelerine dağıtılacaktır.” denildi.

Kitap projesinin başlangıcında Kalkandelen ve Üsküp okullarının ziyaret edildiği belirtilen açıklamada, “Başta Maarif Okulu olmak üzere Kalkandelende “Kiril Pejçinoviç” ve Üsküp’teki “Zef Luş Marku” liseleri ziyaret edilmiştir. Bu faliyetin amacı ve bağışçının dileği ülkede yaşanan trajedilerin, Kalkandelen ve Bulgaristan’da meydana gelen faciaların ardından halkla dayanışma göstermek, acıları dindirmek ve insanların normal hayata dönmesi ve manevi dertleri iyileştirerek ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“El Hilal başkanı Behicuddin Şehapi ve beraberindeki heyetle görüşen okul müdürleri Ali Sedat Aslan, Teuta Lala ve Faruk Zekiri bu faliyeti büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını ve bu nitelikteki kitapların lise kütüphanelerinde gereğinden fazla ihtiyaç duyulduğu ve bu kalite kitapların alternatifi bulunmadığı kanısına varmışlardır. Bu aktivite önümüzdeki günlerde diğer şehirlerin okularında devam edecektir.”

Önceki Haber

Bulgaristan Cumhurbaşkanı K.Makedonya konusunda Ulusal Güvenlik Konseyi’ni topluyor

Sonraki Haber

Türkiye Tenis Federasyonundan Kosova’ya kort desteği