El Hilal Yardım Kuruluşu, ihtiyaç sahibi 400 öğrenciye çanta ve kırtasiye seti desteğinde bulundu.

El Hilal Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sizler de Öğrencilerin okul motivasyonunun bir parçası olun” sloganıyla sürdürülen El Hilal Yardım Kuruluşunun “İhtiyaç sahibi öğrenciler için okul çantası ve kırtasiye seti” yardım faaliyeti tamamlandı.

Bu organizasyon uzun yıllara dayanan bir gelenek halinde kuruluşun proğramsal aktivitesi olarak gerçekleşmektedir. Salgın nedeniyle etkinliğin boyutu sınırlı olmasına rağmen, El Hilal gönüllüleri projeye destek sağlamak için yurtiçi ve yurtdışındaki hayırseverlerle kurdukları irtibat olumlu netice vererek, faaliyetin kaydadeğer bir başarı ile sonuçlanmasına vesile olmuştur.

Üsküp, Kalkandelen, Gostivar, Kumanova ve Kırçova’da toplam 400 çanta ve kırtasiye malzemesi, doğrusu defter, kalem, silgi, cetvel ve diğer malzemeler temin edilmiş ve başta yetim çocukları olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilere yakınları ile öğretmenleri refakatinde dağıtılmıştır. Belirtilen El Hilal şubelerinin temin ettikleri destek yanısıra bu önemli faaliyetin başarıyla gerçekleşmesinde merkezi Türkiye bulunan ATiK (Avrupa Ticari ve isbirliģi Konseyi) hayırsever üyeleri de önemli derecede desteklerini sunarak yaklaşık 150 okul çantası ve kırtasiye setinin temin edilmesi için katkıda bulunmuşlardır. El Hilal’in eğitim alanında gerçekleştirdiği bu önemli projenin başlaması vesilesiyle kuruluş başkanı Behicuddin Şehabi, komisyon üyeleri Talat Sadiku ve İrfan İsaku ile birlikte Üsküp’teki ‘’Penko’’ ilköğretim okulunu ziyaret ederek okul müdürü Enis Mehmed’ten okul hakkında bilgi alıp bir grup öğrenciye yardımları takdim etmişlerdir. “İhtiyaç sahibi öğrenciler için okul çantası ve kırtasiye setleri” yardım faaliyeti Kırçova’dan Kumanova’ya kadar birçok yerleşim yerinde ihtiyaç sahibi cok sayida öğrenciyi memnun etmiş ve çocukları okula dönmeleri için motive ve teşvik hususunda amacına ulaşmıştır.

Önceki Haber

NATO: Türkiye ve Yunanistan gelecek hafta yapılacak tatbikatları iptal etti

Sonraki Haber

Son 24 saatte 518 yeni vaka, 9 ölü