El Hilal yardımları Kurban Bayramı’nda 1.500 aileye ulaştı

Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren El Hilal Derneği, Kurban Bayramı’nda 1.500 aileye yardım eli uzattı.

El Hilal’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“El Hilal” Yardım Kuruluşu yıllık programsal faaliyetleri cerçevesinde ve Yönetim Kurulunun aldığı kararlar doğrultusunda bu yıl da Kurban Bayram projesini başarıyla hayata geçirerek ihtiyaç sahiplerinin yanında oldu. El Hilal Bayram etkinliklerini iki şekilde gerçekleştirdi.

Birincisi kurbanların vekaleten toplanması, kesilmesi ve kurban etlerinin dağıtılması; ikincisi ise gıda, hijiyenik malzemeler ve giyeceklerin muhtaç ailelere dağıtılmasıydı. Bayram öncesi toplam 300’e yakın aileye giyim ve gıda paketleri şeklinde insani yardım ulaştırıldı.

Yardımlar Üsküp’te 180, Gostivar’da 50, Kalkandelen’de ise 70’e yakın aileye yardımlar dağıtıldı. İkinci ana faaliyet, dini bir zorunluluk olarak El Hilal’e kurban kesme ve dağıtma yetkisi veren hayırseverlerden vekaleten kurban toplamasıydı.

Ekonomik ve diğer zorluklara rağmen, başta Üsküp, Kalkandelen, Gostivar, Kırçova ve Resne olmak üzere Kuzey Makedonya’nın birçok bölgesinden ve Türkiyeden hayısever kişiler, bu fedakarlık, dayanışma ve hayırseverlik bayramında kurban kesme faaliyetlerini onurlu bir şekilde yerine getiren El Hilal’e emanet etti.

Studeniçan, Selca ve Resne noktalarında, toplanan toplam 320 kurbanlık hayvan kesilerek Üsküp, Çair, Saray, Gazibaba, Studeniçan, Kumanovo, Köprülü, Kalkandelen ve Gostivar’da 1200’den fazla aileye kurban eti dağıtıldı. Dağıtım esnasında El Hilal listelerinde yer alan ve her halükarda yetim kategorilerinde olan ailelere öncelik verilmiştir.

El Hilal, kurban bağışında bulunan hayırseverlere, kurbanlarının yüce Allah tarafından kabul edilmesi temennisiyle canı gönülden teşekkürlerini sunmakta, Yüce Allah’ın kendilerinden razı olmasını niyaz etmektedir.

Read Previous

Glavçev: Anlayış ve tam yetkiye sahip düzenli bir hükümet bekliyorum

Read Next

NATO ülkeleri savunma harcamalarını artırdı