El Hilal ve DİTİB’den ihtiyaç sahibi 100 aileye ramazan yardımı

El Hilal Yardım Kuruluşu ve Almanya merkezli Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından ihtiyaç sahibi 100 aileye ramazan yardımı yapıldı.

El Hilal’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

El Hilal İnsani Yardım kuruluşu ile T.C. Üsküp Büyükelçiliği Din İşleri Müşavirliği, geçtiğimiz günlerde toplam 100 ihtiyaç sahibi aileye yönelik bir insani yardım faaliyeti gerçekleştirdi. Türkiye Diyanet İşleri’nin Almanya’daki kuruluşu DİTİB tarafından da desteklenen bu yardım faaliyeti geçtiğimiz günlerde Üsküp’te gerçekleşti. Yetimlere yönelik yardımlar ihtiyaç sahibi toplam 100 aileleye, aile başına 3.600 dinar tutarında mali yardım çeki olarak dağıtıldı.

Mübarek Ramazan ayı başlamadan önce yapılan tek seferlik bu yardım gıda maddeleri yardımını ihtiva etmektedir.   İçinde yetim çocukları olan ihtiyaç sahibi aileye ramazan öncesi bu insani yardımın ehemmiyeti çok büyüktür. Böylece bu faaliyet, bu ihtiyaç sahibi ailelerin de ramazanı daha mutlu bir şekilde karşılamaları için bir nebze de olsa yardımcı olacaklardır.  El Hilal Yardım Kuruluşu’nun Üsküp şubesinde yapılan yardım dağıtımına katılan, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçiliği Din İşleri Müşaviri Mustafa Mesten, bu tür yardımların gelecekte de devam edeceğini belirtti.

Read Previous

Srebrenitsa Soykırımı kurbanları ilk toplu cenaze töreninin 19. yıl dönümünde törenle anıldı

Read Next

Zelenskiy: Türkiye’ye güvenliğimizin garantörü olmaya hazır olduğu için minnettarım