Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle El Hilal Derneği işbirliğinde Kuzey Makedonya’da 250 adet iftar kolisi dağıtıldı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve El Hilal Derneği’nin her yıl ortaklaşa düzenledikleri geleneksel iftar programlarının bu yıl koronavirüs sebebiyle ertlenmesinden dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kuzey Makedonya’da 250 adet iftar kolisi dağıttı.

El Hilal Derneği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda yardım hakkında şu ifadelere yer verildi:

Bu pandemi şartlarında bile, Bursa Büyükşehir Belediyesi muhtaçların yanında Birkaç yıldan bu yana, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile “El Hilal” Yardım Kuruluşu arasında Ramazan ayı munasebetiyle sürekli bir işbirliği gelistirilmis, başta Ùskup olmak üzere Kuzey Makedonya’nın değişik yerlerinden gelen misafirlere ve ihtiyac sahiplerine tarihi Osmanlı çarşısında ortak iftarlar düzenlenmiştir. Bu yıl Coronavirus salgınından dolayı, ortak iftarların düzenlenmesi mümkün olmamasına rağmen Bursa Büyükşehir Başkanı Sn. Alinur Aktaş ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Başkan Aktaş, bu geleneği sürdürmek amacıyla, “El Hilal” ile işbirliği içinde ihtiyaç sahiplerine 250 adet iftar kolisi hazırladı. Bir kolinin içinde en az 5 kişilik bir ailenin iftarını karşılayacak gıda malzemeleri içermektedir. El Hilal yöneticileri tarafından Üsküp’te hazırlanan bu yardım kolileri, kuruluşun aktivistleri tarafından Üsküp’te 130, Kumanova’da 30, Debre’de 50, Köprülü ve Gostivar’da 20’er koli olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bu dağıtım, koronavirüs kurallarına uygun olması gayesiyle bazı şehirlerde belediye yetkilileri ile işbirliği içinde gerçekleştirilmiştir. Yapilan faaliyet ve başkan Alinur Aktaş’ın Ramazan mesajı begeni toplayarak Bursa ile var olan isbirliğinin gelişmesine, kardeslik duygularının ve dayanaşma ruhunin da pekismesine vesile olmuştur. El Hilal, Ramazan yardımları faaliyetini, bu mubarek ayın sonuna kadar sürdürüp ihtiyaç sahiplerine yakın olmaya devam edecektir.

Önceki Haber

Karadağ’daki protestolarda 26 polis yaralandı

Sonraki Haber

Kosova’da TİKA’nın Türkiye Mezunları Destek Programı tanıtıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three − 3 =