El Hilal Derneği’nin Yıllık Olağan Genel Meclis toplantısı yapıldı

El Hilal Yardım Kuruluşu, 2022 Çalışma raporlarının ve bu yıl için eylem programının gözden geçirip onaylandığı Genel Kurulu’nun olağan Yıllık Toplantısı Üsküp’te gerçekleştirdi.

El Hilal Derneği’nin merkezinde gerçekleşen oturumda Meclis üyeleri yanısıra bazı şube başkanları ve Denetleme Kurulu Başkanı da katıldı.

Dört yıllık görevini fiilen tamamlayan mecliste, teşkilatın 2022 yılı faaliyet raporu ve 2023 yılı çalışma programı gözden geçirilerek onaylandı.

El Hilal Başkanı Behicuddin Şehabi yaptığı konuşmada El Hilal Derneği’nin 2022 de baṣarılı bir yıl geçirdiğini ve bunun yanısıra Meclis oluṣumunun son dört yılda bütün organlarıyla beraber gönüllülük esasına dayanarak çalışmalarını başarı ile taçlandırdığını vurguluyarak, “Bu da teşkilatımızın somut rol ve misyonunda daha da güçlü ve kararlı hale geldiğini kanıtlamaktadır” dedi.

Şehabi konuşmasının sonunda, “İnsanların en hayırlısı, insanlara iyilik yapanıdır” hadisi şerifinden alınan ilhamla gerçekleştiğini hatırlattı.

Meclis çalışmalarının sonunda Mutalib Ademi hoca tarafından bu oluṣumun görev süresinin tamamlanması vesilesiyle ve ayrıca geçen dört yıl içinde hayatlarını kaybeden üyelerin ruhuna dua yapılarak fatiha okundu.

El Hilal şubelerinde seçim sürecinin tamamlandığı ve yeni meclis üyelerinin seçildiği göz önüne bulundurularak, yeni meclisin oluşturulmasına ve El Hilal’in yeni organlarının seçilmesi önümüzdeki aylarda yapılması beklenilmektedir.

Read Previous

Bremen’de 10 Türk kökenli siyasetçi meclise girdi

Read Next

M. Gyorçe Petrov Makedonya Kupası’nı kazandı