Yeni tip koronavirüs (Kovid 19) salgınının meydana getirdiği olumsuz duruma rağmen El Hilal Yardım Kuruluşu 2020 yılı için yıllık proğramda öngörülen bir faaliyeti daha tamamlamayı başardı.

Öğrenci burslarının ilan edilmesinin ardından, Başvuruları İnceleme Komisyonu, bugün 2020/21 akademik yılı öğrenci burslarının kazananlarının listesini yayınladı.

Etem Celadini, Talat Sadiku ve Kenan Ramadani’den oluşan komisyon, kuruluş başkanı Behicüddin Şehapi ve Sekreter Ali Sadiku’nun da katıldığı toplantısında, farklı alanlardan öğrencilerin toplam 57 başvurusu incelendi ve büyük bir yüzdesinin açıklanan kriterleri karşıladığı tespit edildi.

El Hilal’in misyonuna ve yarışma kriterlerine dayalı olarak, destek veren bazı şubelere de danışan komisyon, bu akademik yıl için El Hilal’in en seçkin 15 öğrencisinin bursiyeri olmasına karar verdi. Bu program faaliyetinin maddi kaynağı, şubeler dışında Turkiye’den bir hayırsever tarafından da karşılandı.

El Hilal, 2005 yılından bu yana öğrenci bursları vermektedir. Ülkemizde ve dünyadaki genel durumdan dolayı bu yıl bursluların sayısında azalmaya neden olmasına rağmen, bu yıl bu etkinlik kesintiye uğramadan başarıyla tamamlandı.

Önceki Haber

Kosova Meclis Başkanı Osmani koronavirüse yakalandı

Sonraki Haber

Sırp futbolcu Kolarov Kovid-19’a yakalandı