Kuzey Makedonya’da faaliyet gösteren El Hilal Yardım Kuruluşu, İHH Hollanda iş birliğiyle dün akşam Üsküp’te en hassas kategori olan yetimler için iftar verdi.

El Hilal yöneticilerin de katılımıyla yaklaşık 200 kişiden oluşan yetim ve aileleri iftar programında buluştu.

Programda, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliği Din hizmetleri Sorumlusu Mustafa Mesten hoca tarafından iftar duası ve Kuran-ı Kerim okundu.

Kısa konuşmasında yetimlere sahip çıkmanın ve onlara bakmanın önemine değinen Mustafa Mesten, bunun için Allah’ın mükâfatının çok büyük olduğunu vurguladı.

İHH Hollanda temsilcisi Oruc Uluçay yaptığı selamlama konuşmasında, yetimlerle bu iftar buluşmasında hissettiği sevinci tarif edemediğini söyledi.

Temsil ettiği kuruluşun Üsküp’te olduğu gibi dünyanın birkaç yerinde Ramazan boyunca faaliyetleri yürüttüğünü de kaydeden Uluçay, El Hilal Derneği’ne bu güzel organizasyondan dolayı teşekkür etti.

El Hilal Başkanı Behicüddin Şehapi ise yaptığı konuşmada, katılımcıları ve misafirleri selamlayarak, herkese iyi Ramazanlar diledi ve bu insani ve hayır faaliyetini destekleyen partner kuruluş İHH Hollandaya teşekkürlerini sundu.

El Hilal Başkanı Şehapi, Bu mübarek Ramazan ayında iftar organizasyonları ve yardım paketlerinin dağıtımı önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirtti.

Önceki Haber

Merkez Jupa’da bugün 57 hasta ve bakıma muhtaç kişi oy kullanıyor

Sonraki Haber

Kanada’da teravih namazından çıkanlara ateş açıldı