“El Hilal” Derneği şubelerde seçimleri ilan etti

El Hilal Yardım Kuruluşu Yönetim Kurulu, düzenlediği olağan toplantısında ülke genelinde 16 şubesinin tamamında seçimlerin ilan edilmesine karar verdi.

Bu karar birçok şubede yürütme organlarının görev sürelerinin dolması nedeniyle alındı.

Seçim sürecinin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve tamamlanması için Yönetim Kurulu, El Hilalin şu mevcut yönetici görevlilerinden oluşan bir komisyon kurdu:

Meclis Başkanı Etem Celadini, Başkan Yardımcısı Talat Sadiku, Sekreter Ali Sadıku ve Başkanlık Kurulu üyesi İrfan İsaku. Bu komisyona teşkilat başkanı Behicuddin Şehapi başkanlık edecek.

Komisyon, 15 Şubat 2023 tarihine kadar veya en geç Ramazan ayına kadar tamamlanması gereken seçimlerin gerçekleştirilmesine yönelik kriterleri ve proğramı hazırladı.

Birinci aşamanın sona ermesinin ardından seçimlerin ikinci aşaması, yani El Hilal’in organlarının oluşturulması süreci başlayacak.

El Hilal’in 1991’de kuruluşundan bu yana üst üste 8. kez bu seçim sürecinin duyurulması ve gerçekleşmesi El Hilal’in bu demokratik süreçte gönüllülerden oluşan bir sivil toplum kuruluşu olarak organların seçimi ve herkesin eşit katılımı konusunda sivil sektör kurallarına saygı duyduğunu kanıtlamaktadır.

Read Previous

Kamu Gelir İdaresi, 100 kişi istihdam edecek

Read Next

Arnavutluk’ta, Kosova’ya destek eylemi düzenlendi