El Hilal Derneği, seçimli meclis toplantısı düzenledi

“El Hilal” Yardım Kuruluşunun Üsküp’teki genel merkezinde bugün, Meclisin mevcut başkanı Etem Celadini yönetiminde meclisin yeni oluşum toplantısı düzenlendi.

El Hilal Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu toplantıda, El Hilal’in başkan ve organlarının seçimi yapıldı. El Hilal’in 16 şubesinde seçimlerin tamamlanmasının ardından Seçim Meclisi toplandı ve ilk olarak 29 üyeli meclisin yeni yapısının oluşturulması onaylandı.

Bunun ardından Meclis, El Hilal’in tek başkan adayı olarak Behicuddin Şehapi’yi önerdi. Behicuddin Şehapi, hiçbir ret oyu ve çekimserlik oy olmaksızın önümüzdeki dört yıllık dönem için El Hilal’in yeniden başkanı seçildi.

Yeni seçilen başkan kendisine verilen güven için teşekkür sözlerinin ardından, yeni Meclis Başkanını, Yönetim Kurulu’nun yeni oluşumunu ve Denetim Kurulu başkanını önerdi.

Meclis başkanlığına El Hilal’in eski Başkan Yardımcısı Talat Sadiku, Denetim Kurulu başkanlığına ise Cemal Arslani seçildi. Onayın ardından “El Hilal”in 2024 Çalışma programı gözden geçirildi, tartışıldı ve bu çalışma programında bu yıl için bazı değişiklik ve eklemeler önerilerek oybirliğiyle kabul edildi.

Sonunda Yönetim Kurulu’nun yeni üyesi Orhan Ef. Saliu’nun yaptığı dua ile El Hilal’in seçim meclisi başarıyla tamamladı.”

Read Previous

Türkiye ile Arnavutluk arasındaki ticaret hacminde hedef 2 milyar dolar

Read Next

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Filistin’e destek yürüyüşü yapıldı