El Hilal Yardım Kuruluşu, Üsküp’teki Bushi Otel’de dün akşam bursiyerlerle 2019-20 eğitim öğretim yılının son toplantısını düzenledi.

Pandemiden dolayı birkaç ay gecikmeyle gerçekleşen toplantıda, 2020 yılı için bu program etkinliğini tamamlayarak El Hilal bursunu kullanan toplam 30 öğrenciye son üç aylık taksitleri verildi.

El Hilal Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda hazır bulunan öğrencilere konuşma yapan dernek başkanı Behicüddin Şehabi, koronavirüs ile meydana gelen durum ve genel olarak sosyal faaliyetlerin zorluklarına dikkat çekti.

Ayrıca Şehabi, sağlığın her şeyden önemli olduğunu ifade ederek bu konuda şanlı tarihimizden örnekler göstererek ve Osmanlı padişahi Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yo devlet gibi, olmaya devlet cihande bir nefes sıhhat gibi” dizileri üzerinden sağlığın ehemmiyetini vurguladı.

Başkan Şehabi, bütün zorluklara rağmen El Hilal’in yardımlaşma alanında ve özellikle öğrencilerin yardımında bulunma konusundaki kararlılığının çok cesaret verici faaliyetlerle sonuçlandığını söyledi.

Toplantı için El Hilal Yönetim Kurulu üyesi Hoca Mutalib ef.Ademi tarafından “Öğrencilerin bilgi yolculuklarında destek olmanın önemi” konulu din dersi de verilerek öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.

Son olarak Öğrenci Burs Komisyonu Başkanı Prof. Etem Celadini öğrencilere bursları ve sertifikaları takdim etti.

Önceki Haber

Son 24 saatte 109 yeni vaka, 3 ölü

Sonraki Haber

Beyaz Saray: Kosova ve Sırbistan liderleri ‘ekonomik normalleşme’ anlaşması imzaladı