El Hilal Derneği 1.300’ün üzerinde aileye kurban eti dağıttı

El Hilal İnsani Yardım Kuruluşu, şahıs ve kuruluşlar tarafından kendilerine emanet edilen kurban etlerini dağıttı.

Kurban faaliyetinin gerçekleştirilmesi, kurbanların kesildiği Kalkandelen, Üsküp ve Resne’de başladı. El Hilal, bu dini faaliyeti, dini yükümlülüklere ve kurallara uyarak ve hijyen yönüne dikkat ederek uygun seviyede gerçekleştirdi.

500’den fazla vekaleten kurban kesilerek etleri Üsküp’ün Saray, Çayır, Karşıyaka ve Gazibaba semtleri ile, Kalkandelen, Gostivar, Kırçova ve Kumanova’da ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Kurban etinin dağıtılması için, kestikleri kurbanları El Hilal’in şubelerine teslim eden bazı vatandaşlar da katkıda bulundu ve buradan teşkilatın listelerinde bulunan ailelere dağıtıldı.

Bu yıl da Hollanda’dan partner kuruluş olan İHH NL(98 hisse) ile İsviçre, Hırvatistan ve Türkiye’den gelen gurbetçilerimizin katkısı da oldu.

Bu yılki faaliyetten sonra, yukarıda belirtilen yerleşim yerlerinden 1.300’ün üzerinde aileye 5-6 kiloluk kurban eti paketleri ulaştırıldı.

Bu nedenle El Hilal, ekonomik zorluklara rağmen bu proğramsal etkinliğinin başarıyla gerçekleştirilebilmesi için tüm bağışçılara, gönüllü aktivistlere ve mesba sahiplerine destekleri ve katkıları için teşekkür etmektedir.

Read Previous

AB Kosova Misyonundan Ukrayna’ya 12 araçlık insani yardım

Read Next

Shkupi, Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde bir üst tura yükseldi