El Hilal Yardım Kuruluşu, ülkenin değişik şehirlerinde toplam 250 aileye yardım paketi dağıttı. 

El Hilal Yardım Kuruluşu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda yardım hakkında şu bilgilere yer verildi:

Ramazan ayının başlaması münasebetiyle El Hilal Yardım Kuruluşu, gıda ve hijyenik malzemelerinden oluşan insani yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmışdı. Bu insani yardımlar yerli ve yurtdışı hayırseverler yanısıra bu yıl gönullüler tarafından da temin edilmiştir. Mubarek Ramazan ayının ilk haftasında gerçekleştirilen bu yardım faaliyetiyle, ülkemizin değişik şehirlerinde toplam 250 ihtiyaç sahibi aileye yardımlar ulaştırılmıştır. Covid 19 pandemisinin kol gezdiği bu zor zamanda bile bu yardımlar toplanmış ve El Hilal aktivistlerinin büyük fedakalrıkları sayesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. Mecvut durumun vehametinden dolayı ve halka olan saygı nedeniyle, bu Ramazan ayında El Hilalin realize edeceği yardım şekli sadece bu olacaktır. El Hilal’in önemli faaliyetlerinden olan ve geçen Ramazanlarda yapılan ortak iftarlar, ziyaretler ve toplantılar bu yıl yapılmıyacaktır.

Bu yardımlarımız genel olarak, şubelerin lokal ve diyasporadaki hayırseverlerle yaptıkları irtibatlar sonucunda sağlanan imkanlarla gerçekleştirimiştir. Kalkandelen, Saray, Karşıyaka, Kumanova ve Ohri şubelerimiz, bu Ramazan ayında böyle farklı bir faaliyet gerçekleştirmeyi uygun görmüştür. Özellikle Kalkandelen şubesi ön plana çıkmış ve uzun bir zaman karantina altında tutulan Debre kentindeki ihtiyaç sahiplerine 50 koli yardım göndermiştir. Yine aynı şube Kumanova’ya ve Kalkandelendeki “Çocuk ve Aile” derneği aracılığıyla 20 koli yardım teslim etmiştir.. El-Hilal gönüllü yöneticileri de bir inisiyativ başlatmış, pandemi dolayısıyla meydana gelen yeni durumdan dolayı kendi başına organize olmayı ve şahsi imkanlarıyla bu faaliyete maddi destek temin etmeyi kararlaştırmıştır.

Bu faaliyetin sonucu olarak 100 ihtyaç sahibi aileye yardım kolileri hazırlanmıştır. Bu yardımlar, hayırsevelerin yaşadıkları bölgelerde bulunan ve ekonomik riziko altında olan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmıştır. Bu bağlamda El-Hilal’in yardım eli bu mubarek Ramazan ayında Ohri, Debre, Gostivar, Kalkandelen, Üsküp, Kumanova ve Köprülü’te toplam 250 ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırmayı başarmıştır. Bu yardım faaliyetleri bütün Ramazan boyunca diğer şehirlerde de devam edecektir.

Önceki Haber

Arnavutluk’taki Türk vatandaşları yurda dönüyor

Sonraki Haber

Kosova’dan Kovid-19 yardımları nedeniyle Türkiye’ye teşekkür

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × 1 =