El Hilal 25 öğrenciye burs verdi 

El Hilal Yardım Kuruluşu ülke genelinde toplam 25 üniversite öğrencisine burs verdi. 

El Hilal’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

El Hilal Yardım Kuruluşu proğramsal faaliyetleri çerçevesinde bu yılın son projesini hayata geçirerek ülkenin farklı yöreleriden toplam 25 üniversite talebesine öğrenci burslarını dağıttı. 

Burs dağıtım törenine, öğrenciler yanısıra , El Hilal gönüllüleri, şube başkanları, onursal başkan Prof. Dr. Abdurauf Pruthi, Kalkandelen Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. Kushtrim Ahmeti ve rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Neziri katıldı. 

Kalkandelen Kültür Merkezi binasında “Teşekkür Gecesi” sloganıyla düzenlenen bu geleneksel yıl sonu toplantısının açılışını El Hilal’in Sekreteri Ali Sadiku yaptı. Gecenin ana konuşmasını yapan El Hilal Genel Başkanı Dr. Behicüddin Şehabi, eğitimin önemine ve El Hilalin yıllarca eğitime yaptığı katkıya vurgu yaparak, 2005 yılından bu yana öğrencilere burs vererek bu faaliyeti kesintisiz bir şekilde devam ettirdiklerini dile getirerek 2022 yılında El Hilal’in gerçekleştirdiği faaliyetlerin de bir retrospektifini yaptı ve hepsinin başarıyla yürütüldüğünü vurguladı. 

El Hilal Burs Komisyonu Başkanı Prof. Etem Celadini, Prof. Dr. Abdurauf Pruthi ve Kalkandelen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kuştrim Ahmeti, yaptıkları selamlama konuşmalarında, öğrencileri desteklemenin önemini ve bursların onların eğitimlerine verdiği motivasyonu vurguladılar.  Öğrencilerle imzalanan sözleşme metni, El Hilal’in eski bursiyeri olan ve şu anda UT’de asistan olarak çalışan Ceyda Yonuzi tarafından okundu. Merasimin sonunda Sanat Fakultesi müzik bolümü öğrencileri bir program sundular.

Read Previous

Kosova Cumhurbaşkanı: Kosova’daki Sırp askeri varlığı 1999’da kati olarak sona erdi

Read Next

Kosova, AB üyeliği için başvurusunu teslim etti