“El Hilal” Yardım Kuruluşu, 2021 Kurban Bayramı program faaliyeti başarıyla gerçekleştirdi.

El Hilal Derneği’nden 2021 yılı Kurban Bayramı organizasyonu ile ilgili yapılan açıklamada bu yıl da kurban bağışçılarının ilgisinin yüksek seviyede olduğu belirtildi.

Ülke içinden ve diasporadan bireysel bağışçılar tarafından sağlanan vekaleten kurban sayısının 500’ü aştığı kaydedilen açıklamada, “Kurban bağışları, kuruluşun genel merkezine ve Üsküp’ün Gazi Baba ve Karşıyaka şubeleri ile Kalkandelen, Gostivar, Kırçova, Resne şubelerine teslim edildi. Türkiye’de yaşayan hemşehrilerimiz de bireysel kurban bağışları yaptılar. Ayrıca Resne şubesi aracılığıyla hayırseverlerin Üsküp şubesiyle geleneksel iş birliğini sürdürdüğünü ve kesilen 100 kurban etinin teslim edildiğini belirtmekte fayda var.” ifadelerine yer verdi.

Kalkandelen’in Selce ve Üsküp’ün Studeniçan köylerinde 500’den fazla kurban kesildiği ifade edilen açıklamada, “El Hilal kesilen kurban etlerine kabul ederek, bu bayram günlerinde yukarıda belirtilen şubeler tarafından ve Kumanovo ile Saray şubesini de dahil ederek 1600’den fazla ihtiyaç sahibi aileye kurban eti paketleri dağıtılmıştır. Bu yılki etkinlikle ilgili bayramın ilk gününde Selçe köyünde gerçekleştirilen kurban kesimi faaliyetinde, El Hilal sekreteri Ali ef. Sadiku tarafından dua yapılarak bu faaliyet İslami adab üzerine gerçekleşmiştir.” denildi.

Bu yılki kurban kesme faaliyetinin başlangıcına, El Hilal Başkanı Behicüddin Şehapi, Kurban Bayramı Komisyonu Başkanı İrfan İsaku, komisyon üyeleri ve bazı şube başkanları da katıldı.

Kurban komisyonundan yapılan açıklamada, El Hilal listelerinden bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin, kurban etini kokusunu sofralarında hissedebilmesi için, kurban eti dağıtımı çalışmalarının önümüzdeki iki gün de devam edeceği vurgulandı.

Önceki Haber

K. Makedonya’da günlük vaka sayısında artış

Sonraki Haber

Bulgar ve Avusturyalı iki şirket, Filibe’de elektrikli bisiklet fabrikası kuruyor