Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Yeton Şakiri, Hafta sonuna kadar düzenlenecek hükümet toplantısında eğitim öğretimde ikinci yarıyılın 1 Şubat’ta yüz yüze mi çevrimiçi olarak mi başlayacağına karar verileceğini söyledi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Yeton Şakiri, bakanlık olarak sağlık yetkilileri ile toplantılar yapacaklarını söyledi.

UNİCEF’in yüz yüze eğitim çağrılarının ve bu eğitim modelinin faydalarının farkında olduklarını kaydeden Şakiri, “verilere göre, yılın ilk yarısında çok az sayıda enfekte çocuğumuz oldu. Virüsün Eylül ve Ekim’deki aynı çeşidine sahip olsaydık kararımız kolay olurdu. Şimdi yeni bir varyant var, ancak bu, yılın ikinci yarısının fiziksel mevcudiyetle başlamasının enfekte sayısını artıracağı anlamına gelmiyor.” ifadelerini kullandı.

Anaokullarının sürekli açık olduğuna, diğer sektörlerin çalıştığını ve kendisi için bir bakan olarak en önemli şeyin çocukların eğitim öğretim yılının başlamasını bekleyememesi olduğuna dikkat çeken Şakiri, ağlık önlemlerine saygı duyulmasının önemli olduğunu, KOVID-19’a karşı korunma ve önlemin sadece okullarda değil, okul dışındaki davranışlarda da düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

Önceki Haber

Yunanistan’ın başkenti Atina’da şiddetli patlama: Yaralılar var

Sonraki Haber

Greta Ferusic hayatını kaybetti: Hem Holokost hem Saraybosna kuşatmasından sağ kurtulmuştu