Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin: “Makedonya’da Türkiye’miz için, bizler için dua eden çok büyük insanlar var”

Memur-Sen tarafından gerçekleştirilen Memur-Sen’e davet, Tercih “Evet” Buluşması kapsamında Siverek ilçesinde düzenlenen programa Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin katıldı.

Özel bir düğün salonunda düzenlenen programda konuşan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, büyük badireler atlattıklarını söyledi. Sevin, “Özellikle 28 Şubat sürecinde arkadaşlarımız özellikle de bayan kardeşlerimiz bu işin bedelini ödediler. Bizlerde 28 Şubat sürecinde en çok sıkıntı yaşayan en çok direnen ve en çok ter akıtan bir teşkilat olduk” dedi. Necmettin Erbakan’ın ‘bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar’ sözlerini hatırlatan Sevin, “Rahmetli genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın başlattığı bu Memur-Sen şuanda hamdolsun milyonlara ulaştı. Hedefimiz inşallah Mayıs ayında 1 milyon 111 bin 111 hedefine ulaşmak. Önümüzde çok önemli gördüğümüz 3 ayımız var, bizler için bu 3 ay çok önemli. 16 Nisan referandumunu içine alan 15 Mayısı içerisine alan bizim gibi sendikalar için çok önemli bir mutabakat ayı ve Ağustos ayında da alacağımız yetkiyle hükumetle toplu sözleşme masasına oturarak yeni kazanımlar elde edeceğimiz bir aydır” diye konuştu.

16 Nisan referandumuna değinen Mithat Sevin, “15 Mayıs mutabakatı bizler için çok önemli. Şubat ayı ortalarında 25. yıl vefa buluşturmalarını gerçekleştirdik. Bu vefa buluşmasında yaklaşık 47 ülkeden 57 sendikadan 103 yabancı misafirimizde Ankara’da bizlerle birlikte oldu. Bunların bir kaç tane anısını sizlerle paylaşmak isterim. Moritanya sendika başkanımızın ifadesi şöyle idi. 15 Temmuz darbe gecesinde sizde olduğu gibi bizde de darbe sever insanlar var. Batıya kul köle olmuş insanlar var. Onlar bize parmaklarıyla ‘sıra size de gelecek, Türkiye çökecek, sırada size gelecek, bunun hesabını size soracağız’ dediler. Bizler sabahlara kadar dua ettik ve sabah ezanının okunmasıyla birlikte bizde aynen sizler gibi tüm üyelerimize mesaj çektik ve bütün insanlarımızı sokaklara davet ettik. Bundan şunu söyleyelim. Yiğit düştüğü yerden kalkar, bizim için Türkiye bir umuttur, siz varsanız bundan sonra bizde var olacağız, eğer sizler yok olursanız bizlerinde hayatta kalması mümkün değil. Evet, gerçekten de Afrika’dan özelde Balkan ülkelerinden Bosna Hersek, Makedonya, Arnavutluk gibi ülkelerden Türkiye’miz için, bizler için dua eden çok büyük insanlar var” diye konuştu.

‘Türkiye’nin ayağa kalması 16 Nisan verilecek karara bağlı’ diyen Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sevin konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Bunun için hepimize büyük görev düşüyor. Gördüğümüz kadarıyla Siverek bu işi hal etmiş. Şimdiden 16 Nisan kararımız hepimize hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar tarafından Mithat Sevin’e Nisibbi Köprüsü fotoğrafını verdi.

Kaynak: IHA

Read Previous

“Halep Için Sivil Yürüyüş” Saraybosna’ya Ulaştı

Read Next

Mehmetçik’in kurtardığı ‘Barış’a dünyanın dört bir yanından talep var

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *