Eğitim Bakanlığı: Yedinci sınıflar Eylül ayında ders kitaplarına sahip olacak

Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı yedinci sınıf öğrencilerinin Eylül ayında ders kitaplarına kavuşacağını açıkladı.

Birkaç gün süren görüşmelerin ardından Eğitim ve Bilim Bakanlığı ile Eğitimi Geliştirme Bürosu, yedinci sınıf öğrencilerine yönelik eğitim sürecinin sorunsuz bir şekilde uygulanmasına yönelik bir çözüm buldu.

Eylül ayından itibaren şu ana kadar kullanılan ders kitaplarını, kendilerinde eksik olan ve bu yıl üzerinde çalışılması planlanan konular için Büro tarafından hazırlanacak ek materyallerle birlikte kullanabilecekler. Bu amaçla Temel Eğitim Kavramı’nın yedinci, sekizinci ve dokuzuncu sınıflarda uygulanmasının ertelenmesine karar verildi.

Eylül ayından itibaren yedinci sınıfa başlayacak olan öğrenci kuşağının yaşadığı zorluk, şu ana kadar onlar için yeni müfredat ve anlayışa uygun yeni ders kitaplarının hazırlanmamasından kaynaklandı.

Önceki yönetimin tüm ders kitaplarının hazırlandığını ve basılmakta olduğunu kamuoyuna duyurmasına rağmen gerçek şu ki hiçbiri basılmadı ve çoğu da ne hazırlandı ne de onaylandı.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı, Eğitim Geliştirme Bürosu Müdürü Abdulfeta Fetai’ye ve çözüm bulma sürecine katılan herkese şükranlarını sunarak, öğrencilerin menfaati ve kalitesi açısından iyi işbirliğinin devamını beklediğini belirtti.

2025-2026 eğitim-öğretim yılından itibaren yedinci sınıflar için tamamen yeni ders kitaplarının yayınlanacağı bildirildi.

Read Previous

Üsküp Yaz Okulu’nun ilk haftası çeşitli etkinliklerle tamamlandı

Read Next

Marina Dimovska, Meclis’in yeni Genel Sekreteri oldu