Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada öğretmen ve öğrencilerin koronavirüs koruma önlemlerine saygı göstermeleri ve okulların dışında sorumlu davranmaları çağrısında bulundu.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada belirtilen koruma önlemlerine herkesin uyması koşuluyla, enfeksiyon koruma protokollerinin işe yaradığı kanıtlandığı belirtilerek, “Okullarda fiziksel mevcudiyetle öğretimin devamı genel sorumlu davranışa bağlı olacaktır.” denildi.

Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın Sağlık Bakanlığı ve Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu ile birlikte gerekli tüm önlemleri, önerileri, protokolleri, algoritmaları aldığı ve bunların öğretmenler, öğrenciler ve ebeveynler tarafından saygı duyulmaları gerektiği belirtildi.

Açıklamada, “Yerleşik uzaktan eğitim yöntemi sayesinde, öğretim salgın zamanlarında başarıyla uygulanmaktadır. Öğrencilerin % 80’inden fazlası herhangi bir zorluk çekmeden çevrimiçi olarak derslere katılıyor. Cihaz veya internet bağlantısı olmayan geri kalan öğrenciler için, dersler Ulusal Radyo-Televizyon (MRT) aracılığıyla televizyonda yayınlanıyor ve aynı zamanda öğretmenlerin basılı materyaller sunma ve öğretim materyalinde ustalaşmadaki ilerlemelerini izlemek için öğrencilerle sürekli iletişim halinde olma yükümlülüğü vardır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın, okul müdürleri ve yerel özerk yönetimlerle sürekli iletişim halinde olduğu ve şu anda çevrimiçi öğretimin sorunsuz işlemesi için koşullar sağlamak için çalışıldığı bildirildi.

Önceki Haber

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan’ın Moskova’daki daveti kabul ettiğini duyurdu

Sonraki Haber

Nobel Barış Ödülü Dünya Gıda Programı’na verildi