Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Hükümetin bugün yapacağı toplantıda 2021-22 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim için karar almasını beklediğini söyledi.

Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Genel Koordinasyon Kriz Merkezi’nin 2021-22 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim yapılması için koşulların oluşturulduğunu içeren önerisiyle Hükümetin bugün yapacağı toplantıda bu yönde karar almasını beklediğini söyledi.

Söz konusu karar ile 1 Eylül’den itibaren, yalnızca üçüncü sınıf öğrencilerinin ve küçük okullardaki daha büyük öğrencilerin fiziksel olarak mevcut olduğu geçen okul yılının aksine, tüm öğrencilerin (ilkokulda birinci sınıftan dokuzuncu sınıfa ve lise öğrencilerine kadar) okula döneceği anlamına geliyor.

Okula gitme kararının istisnaları, kronik hastalığı olan veya kronik hastalığı olan bir aile üyesi olan öğrenciler için geçerli olacak. İzolasyonda kalacak öğrenciler çevrimiçi dersleri takip edecek.

Okullardaki öğretimin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini beklediğini ifade eden Carovska, geçen yılki deneyimin okullarda virüsün bulaşmadığını gösterdiğini belirtti.

Carovska, sağlık protokollerine uyulması ve okul personelinin aşılanması virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olacağını bildirdi.

Önceki Haber

Osmani: Afganistan’dan 200 sivilin daha barınması talep edildi

Sonraki Haber

Tiran’daki Osmanlı evi ateşe verildi