Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Ankara’da temaslarda bulundu.

Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) Başkanı Abdullah Eren’i makamında ziyaret etti.

TBMM’nin sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska ve Bakan Yardımcısı Arafat Şabani’yi kabul etti.

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mevkidaşı Mila Carovska ile yaptığı görüşmeyle alakalı sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kuzey Makedonyalı mevkidaşım Sayın Mila Carovska ve heyetiyle Bakanlığımızda bir araya geldik.Mesleki eğitim, öğretmen eğitimleri ve Türkçenin yaygınlaştırılması başta olmak üzere birçok konuda tecrübelerimizi paylaşmak için adımlar attık. İş birliğimiz artarak devam edecek.

YTB Başkanı Abdullah Eren sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı Sn. Mila Carovska ve heyetini YTB’de ağırladık. Türkiye Bursları ve Türkiye Mezunları programlarımızın yanısıra Balkan Gençlik Okulu gibi projelerimizle de eğitim alanında Kuzey Makedonya’ya ve ülkelerimiz ilişkilerine katkımız sürecek.

Önceki Haber

K. Makedonya Eğitim Bakanı Carovska, YÖK Başkanı Saraç’ı ziyaret etti

Sonraki Haber

Bulgaristan ekonomisi 2021’in ilk çeyreğinde % 1,8 küçüldü