Edi Rama: Arnavutlar Avrupa’yı Evi Gibi Görüyor

Opposition Socialist Party leader Edi Rama speaks during a news conference at party headquarters in Tirana, Tuesday June 25, 2013. The opposition Socialists are holding their lead as counting continues in Albania’s election but a dispute over the makeup of the Central Election Commission could leave the outcome up in the air. Despite a shooting which left one dead, international monitors noted overall improvements in Albania’s election — seen as key test for the country’s hopes for closer ties with the European Union. (AP Photo/Hektor Pustina)

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen göçlerle Balkanlar ve Arnavutluk’tan gelen göçlerin aynı olmadığını vurguladı.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen mülteci akınına ortak bir çözüm bulunamassa Avrupa’nın temellerinin parçalanması riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Ortadoğu ve Afrika’dan gelen göçmenlerin savaşlardan, yıkımlardan ve yoksulluktan göç ettiğine dikkat çeken Rama, “Arnavut ve Balkan insanı ise Avrupa Birliği’nin bir parçası olma ümidiyle göç etmektedir” dedi.

“Arnavutlar İtalya’da yabancı gibi değil, kendi evlerindeymiş gibi yaşıyorlar” diyen Rama Arnavutların entegresyon sürecini tamamladıklarını ve Arnavutluk’tan İtalya’ya göç akımlarının durma noktasına geldiğini kaydetti.

Read Previous

FOCIC Al – Qasimiyye Öğrencilerini Kabul Etti

Read Next

İki Avrupa Ülkesi Müslüman Göçmen İstemiyor

57 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *