Dünkü Medya Müzakareleri Başarısız Geçti, Bugün Devam Edecek

Arabulucu Peter Van Heute, kişisel twitter profilinde, “Bu akşam için medya reformu görüşmeleri sona erdi. Önümüzde kat edilmesi gereken çok uzun bir yol var” ifadelerini kullanarak, dört siyasi parti çalışma grupları arasında yürütülen müzakerelerin başarısız geçtiğini kaydetti.

Medya reformu görüşmeleri bugün de devam edecek. Cuma gününe kadar bir sonuç çıkması için çaba gösterilecek. AB ve ABD temsilcilerinin, Cuma günü seçimlerin 24 Nisan’da yapılması için şartların olup olmadığı konusunda nihai kararı vermesi bekleniyor. Bundan dolayı dün akşam Milletvekili Kulübünde yapılan görüşmelere ABD Büyükelçisi Jess Bailey ve Avrupa Birliği’nin Üsküp Büyükelçisi Aivo Orav katıldı.

Van Heute dün müzakerelerin başlamasından önce yaptığı açıklamada ise siyasi partilerin ve medya temsilcilerinin tutumlarını göz ününde bulundurarak iyimser olmadığını söyledi.

VMRO DPMNE herhangi bir AB üyesi ülkenin medya yasasının örnek alınmasını kabul ederken, Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği ve Makedonya Gazeteciler Birliği arabulucu Peter Van Heute’nin önerisini desteklemektedir.

Read Previous

Rusya Bataklığa Gömülüyor

Read Next

Lübnan’daki Türkmen Düğününde Renkli Anlar Yaşandı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *